Şanlıurfa’da Kış Lastiği Zorunlu Mu ?

Şanlıurfa'da Kış Lastiği Zorunlu Mu ?

Şanlıurfa'da Kış Lastiği Zorunlu Mu ? Urfa Emniyet Müdürlüğü 1 Aralık 2018 Tarihinden itibaren zorunluluk getirilen kış lastiği ile ilgili açıklama yaptı.

29 Aralık 2018 - 14:38 - Güncelleme: 01 Ocak 2019 - 18:45

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü 1 Aralık 2018 Tarihinden itibaren zorunluluk getirilen kış lastiği ile ilgili açıklama yaptı.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünden Yapılan Açıklamada,  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca hazırlanan Kış Lastiği Kullanma Zorunluğu ile ilgili Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ 01.04.2017 tarihli ve 30025 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmış, tebliğin 5. Maddesinde; ‘Ülkemizde tescil edilmiş olsun veya olmasın, şehirlerarası karayollarında yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan taşıtlarda her yılın 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasında kalan dört aylık dönemde kış lastiği kullanılması zorunluluğu getirilmiş, İl sınırları içerisinde, kış lastiği uygulaması yapılıp yapılmayacağı ortalama yerel sıcaklıklar dikkate alınarak ilgili valiliklerce belirlenir ve gerekli duyurular yapılır Hükmü gereğince Şanlıurfa Valiliği olurları ile ilimiz genelinde, ‘Ülkemizde tescil edilmiş olsun veya olmasın, ilimiz merkez ve ilçelerinde yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan taşıtlara’ 2018-2019 kış dönemi için 01 Aralık 2018 ile 01 Nisan 2019 tarihleri arasında, kış lastiği kullanma zorunluluğu getirilmemiştir. İfadelerine yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfa'da Feci Kavga 6 Ölü İşte Ölenlerin İsimleri
Urfa'da Feci Kavga 6 Ölü İşte Ölenlerin İsimleri
Kaybolan öğrencinin cansız bedeni bulundu
Kaybolan öğrencinin cansız bedeni bulundu