Şanlıurfa’da Öğrenciler Telafi Sınavına Girdi

Şanlıurfa'da Öğrenciler Telafi Sınavına Girdi

Şanlıurfa’da öğrenciler, 31 Mart ile 1 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen Açıköğretim Lisesi sınavlarında cevap kağıtlarında bir hata olması nedeniyle yenilenen telafi sınavında ter döktü

21 Nisan 2018 - 15:55 - Güncelleme: 21 Nisan 2018 - 16:36

Şanlıurfa'da Öğrenciler Telafi Sınavına Girdi.Öğrenciler, Açıköğretim Lisesi telafi sınavında ter döktü.Şanlıurfa’da öğrenciler, 31 Mart ile 1 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen Açıköğretim Lisesi sınavlarında cevap kağıtlarında bir hata olması nedeniyle yenilenen telafi sınavında ter döktü.

Sabah saat 09.30 başlayan sınav için öğrenciler, okullara geldi. Telafi sınavının yenilenmesinden memnun olduklarını belirten öğrenciler, sorularda ise zorlandıklarını belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı 31 Mart ile 1 Nisan tarihlerinde düzenlenen sınavın cevap kağıtlarında hata oluştuğunu açıklamıştı. Bakanlığın açıklamasında "Açıköğretim kurumları sınavlarının 31 Mart-1 Nisan tarihlerinde yapılmakta olan 2. dönem sınav oturumlarında 4’ten fazla dersten sınava giren adayların cevap kağıtlarında teknik bir hatadan dolayı 4 ders için kodlama alanı ayrılmıştır. 4’ten fazla dersten sınava katılan adaylara yönelik, cevap kağıtları eksik basılan dersler için, 21 Nisan Cumartesi günü saat 09.30’da telafi sınavı yapılacaktır. Konu ile ilgili açıköğretim kurumları öğrencileri herhangi bir mağduriyet yaşamayacaktır. Yapılan bu teknik hata nedeniyle bütün öğrencilerimizden özür diliyoruz" ifadelerine yer verilmişti.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfa'da Feci Kavga 6 Ölü İşte Ölenlerin İsimleri
Urfa'da Feci Kavga 6 Ölü İşte Ölenlerin İsimleri
Kaybolan öğrencinin cansız bedeni bulundu
Kaybolan öğrencinin cansız bedeni bulundu