Şanlıurfa’da ölen hastanın organları 3 kişiye umut oldu
Reklam

Şanlıurfa'da ölen hastanın organları 3 kişiye umut oldu

Şanlıurfa’da hayatını kaybeden 66 yaşındaki hastanın organları 3 kişiye umut oldu.

30 Haziran 2017 - 15:50 - Güncelleme: 01 Temmuz 2017 - 16:33

Şanlıurfa’da hayatını kaybeden 66 yaşındaki hastanın organları 3 kişiye umut oldu. Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybeden 66 yaşındaki A.Y.’nin karaciğeri ile böbrekleri organ nakli bekleyen 3 hastaya umut oldu.

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen ameliyatla alınan organlar, ambulans uçakla İzmir, Isparta ve Malatya’ya gönderildi. Hastaneden yapılan yazılı açıklamada, Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakli Koordinasyon Merkezi olarak organ nakli bekleyen tüm hastaları düşünerek, halkımızı organ nakli konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Hastane olarak vefat eden hastamıza Allah’tan rahmet diliyor, bağışta bulunan hasta yakınlarına yaptıkları bu ulvi hareketten ötürü teşekkür ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Aziz
    8 ay önce
    Malesef birecik devlet hastanesindeki ambulans icinde organ v.b onemli saklama kabi olmadigi icin biz cok magdur kaldik ve kazadan 6.8 saat sonra gelen ambulans cok agir olan kardesimi almadan ve kollu kopmus kolu ellinde goturduler hastaneye Malesef biz cok buyuk kayip yasadik....!!!!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ceylanpınarlı Öğrenciler Berlin Yolcusu
Ceylanpınarlı Öğrenciler Berlin Yolcusu
Şanlıurfa'dan Rasulayn'da Kontrol Noktası Vuruldu
Şanlıurfa'dan Rasulayn'da Kontrol Noktası Vuruldu