Şanlıurfa’da Sağlık Çalışanı Darp Edildi
Reklam
Reklam

Şanlıurfa'da Sağlık Çalışanı Darp Edildi

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık çalışanı Feyyat Karademir’in darp edilme anı güvenlik kamerasına yansıdı.

27 Eylül 2017 - 19:48 - Güncelleme: 28 Eylül 2017 - 22:16

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık çalışanı Feyyat Karademir’in darp edilme anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Edinilen bilgiye göre olay, dün öğle saatlerinde Haliliye ilçesinde bulunan Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde meydana geldi. İddiaya göre, sağlık çalışanı Feyyat Karademir’e ismi öğrenilemeyen bir hasta yakını, doktorun bugün olup olmadığı ile ilgili soru sorması üzerine olumsuz yanıt alınca saldırdı. Darp edilen bilgi işlem sorumlusu taşeron sağlıkçı ile hasta yakını genç arasında yaşanan kavgayı çevredekilerin ve güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle yatıştırıldı.

Konu ile ilgili Şanlıurfa Öz Büro Sen Şube Başkanı Mahmut Karataş, hastane önünde açıklamalarda bulundu. Karataş, “Son yıllarda kurumlardaki iş yükünün artmasından dolayı şiddet olayları artmaktadır. Her geçen gün gerek sözlü gerek fiziki olarak şiddette maruz kalan arkadaşlarımızın sayısı artıyor. Halkımıza din, dil, ırk ve mezhep gözetmeksizin özverili bir şekilde hizmet eden arkadaşlarımızın fiziki ve sözlü şiddette maruz kalması iyi niyet ve ahlaki kurallar dışında olan bir harekettir. Asgari ücret karşılığında hayatları idame etmeye çalışan özverili bir şekil halkımıza hizmet vermeye çalışan arkadaşlarımızın kendini bilmez kişiler tarafından şiddete maruz kalmalarını kınıyoruz” dedi.

Şiddete maruz kalan sağlık çalışanı Feyyat Karademir ise “Biz bu hastanede bilgi işlem olarak çalışıyoruz her türlü şiddete maruz kalıyoruz. Devletin bu konuda bize sahip çıkmasını istiyoruz. Doktorun bugün poliklinik günü var mı diye sordu ben de yok dedim hiç bir şey söylemeden beni darp etti. Bana karşı yapılan bu şiddet olayını yargıya taşıyacağım” şeklinde konuştu.

Yaşananlar ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • bekes urfali
    2 ay önce
    Sayın arkadaşlar darp etmeye ve edilmeye karşıyım ancak sağlık çalışanlarımız sanki bir başhekim tavrı ile ve hastane sahibiymis gibi vatandaslara oyle bir tavır sergiliyorlarki yani o işe girmek için calmadiklari kapı kalmiyor işe basladiklari zamansa kim onları tutar bilinmez sizden rica darp edilmeye maruz kalmamak için oncelikle çalışanların diksiyon ve ofke kontrol kurslarını almaları lazım diye düşünüyorum iyi calismalar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Diyarbakır'daki uygulamada aranan 2 kişi gözaltına alındı
Diyarbakır'daki uygulamada aranan 2 kişi gözaltına alındı
Kayıp 5 kişilik aileye ait çoban köpekleri, enkaz alanından ayrılmıyor
Kayıp 5 kişilik aileye ait çoban köpekleri, enkaz alanından...