Şanlıurfa’da Şehitler İçin Fidanlar Dikildi-Videolu Haber

Şanlıurfa'da Şehitler İçin Fidanlar Dikildi-Videolu Haber

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Zeytindalı Harekâtı başta olmak üzere şehit olan Askerler için fidan dikimi gerçekleştirildi.

01 Nisan 2018 - 18:01

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 'Şehrimi Seviyorum, Ağacımı Dikiyorum' kampanyası kapsamında başlatılan 2 Milyon Ağaç ve Bitki dikimi projesinde Zeytindalı Harekâtı başta olmak üzere şehit olan Askerler için fidan dikimi gerçekleştirildi.

GAP Vadisinde gerçekleştirilen fidan dikimine Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri katıldı. Zeytindalı harekâtında şehit olan askerlerin isimlerinin yer aldığı fidanları toprakla buluşturan Başkan Nihat Çiftçi ve gençler, hep birlikte dualar okudular.

Vatan uğruna her daim şehit olmaya hazır olduklarını belirterek bir konuşma yapan Başkan Nihat Çiftçi, “Milletimizi Ülkemizi seviyoruz ve dolayısıyla şehitlerimizi öncelikle kalbimizde yaşatacağız hem de bu kutsal topraklarda diktiğimiz fidanlarla isimlerini yaşatacağız” dedi.

Konuşmasında Başkan Çiftçi, “Öncelikle tüm şehitlerimize Rabbimden Rahmet diliyorum. Yakın zamanda Kahraman ordumuz, sınır ötesindeki terör unsurlarını bertaraf etmek üzere zeytindalı harekâtını başlattı. Ordumuz Afrin’i terör örgütlerinden temizledi. Burada şehit olan ülkemizin kahraman evlatlarını rahmet ve minnetle anıyoruz. Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisindeki gençlerimiz ile birlikte GAP Vadisinde şehitlerimizin anısına ağaç dikimi gerçekleştireceğiz. Askerlerimiz Ülkeleri, Milleti için can verdi, şu bilinmeli ki hepimiz şehit olmaya hazırız, Milletimizi Ülkemizi seviyoruz ve dolayısıyla şehitlerimizi öncelikle kalbimizde yaşatacağız hem de bu kutsal topraklarda dikeceğimiz fidanlar ile anılarını yaşatacağız” şeklinde konuştu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Faruk Evran ise “Zeytindalı harekâtında şehit düşen askerlerimizin anısına ağaç dikimi gerçekleştireceğiz. Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ile Şanlıurfa Gençliği olarak şehitlerimizi unutmadığımızın daima şehitlerimizin acısını yüreğimizde hissedeceğimizi belirtmek istiyorum” dedi.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karaköprü Belediyespor'dan Savunmaya Takviye
Karaköprü Belediyespor'dan Savunmaya Takviye
10 İlde Gazetecilere FETÖ Operasyonu
10 İlde Gazetecilere FETÖ Operasyonu