Şanlıurfa’da Taşımalı Eğitimi Bitirmeliyiz

Şanlıurfa'da Taşımalı Eğitimi Bitirmeliyiz

Memur-Sen il Temsilciliği ve Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şubesince düzenlenen Şanlıurfa Teşkilat Buluşmasında, Urfa’da Taşımalı Eğitime, öğrenci alımı onaylanan Eczacılık ve Diş Hekimliği fakültelerine ve Arakan’da oluşturulacak Şanlıurfa mahallesine değinildi

26 Mart 2018 - 10:45 - Güncelleme: 26 Mart 2018 - 18:48

Memur-Sen il Temsilciliği ve Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şubesince düzenlenen Şanlıurfa Teşkilat Buluşmasında, Urfa’da Taşımalı Eğitime, öğrenci alımı onaylanan Eczacılık ve Diş Hekimliği fakültelerine ve Arakan’da oluşturulacak Şanlıurfa mahallesine değinildi.

Memur-Sen il Temsilciliği ve Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şubesince düzenlenen ‘Şanlıurfa Teşkilat Buluşması’ Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Etkinliğe,  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mahmut Kaçar, Mehmet Ali cevheri, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İsa Kızıldemir, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Eyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Necmettin Sağlam, Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, Hüda Par İl Başkanı Lokman Yalçın, Baro İl Başkanı Ahmet Tüysüz, İl Müftüsü İhsan Açık, TÜMSİAD Urfa Şube Başkanı Sadık Sade, ASKON Urfa Şube Başkanı Orhan Şahin, SGK İl Müdürü İsmail Ünlü, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, TKDK İl koordinatörü Sadık Yetim, Kent Konseyi Başkanı Erkan Sözen, Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Kamil Güler, MİSİAD Şube Başkanı Ömer Ağ, Şehit aileleri Derneği Başkanı Mehmet Yavuz, Kanal Urfa Yönetim kurulu Başkan vekili Abdurrahman Toru, BEM-İR-SEN Şanılurfa Şube Başkan yardımcı Metin Aloğlu, Memur-Sen’in kurucu başkanı M.Akif İnan’ın kardeşi Ahmet İnan ve  çok sayıda temsilcisi, sendika üyeleri katıldı.

Şanlıurfa’da tüm iş kollarında yetkiliyiz

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun,”Memur-Sen’in Kurucu Başkanı Mehmet Akif İnan’ı rahmetle anıyoruz. Şanlıurfa’da tüm iş kollarında yetkili sendikayız. Eğitim çalışanlarının hakkını ve hukukunu koruyan bir sendikayız. Nitelikle bir eğitim için emek harcıyoruz, bedenimizi taşın altına koyuyoruz. Urfa’da eğitim süreci sıkıntılı geçiyor. Memur-Sen Onursal Başkanı Şanlıurfa milletvekili Mahmut kaçar’ın girişimi ile Şanılurfa’da Hukuk, Eczacılık fakültelerinin açılmasından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Dedi.

Mehmet Akif inan’ın hayalleri gerçekleşti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İsa Kızıldemir, Şanlıurfa’nın yetiştirdiği Memur-Sen Kurucu Başkanı ve Kudüs Şairi Mehmet Akif İnan’ı rahmetle anıyorum. İnan’ın hayallerini gerçekleştiğini görüyorum. Dedi.

Taşımalı eğitimi bitirmeliyiz

Şanlıurfa eğitim noktasında önemli bir mesafe almış durumda. 110 bin öğrenci taşımalı eğitimle öğretim görüyor.  Taşımalı eğitime harcanan rakam yüksek.  Mutlaka okul yapmak suretiyle taşımalı eğitimi sonlandırmamız gerekiyor. 610 bin öğrencimiz bulunuyor. Üniversiteye yerleştirme oranımız düşük. Kabul edilebilir değil. Şanlıurfa’da Mevsimlik tarım işçiliği büyük sıkıntı. Ailelerin çocuklarını götürmesi geri kalmalarına neden oluyor. Öğretmen açığımız ayrı bir sorun. Eğitime yapılan yatırım 1 milyar lira oldu.4 bin dersliğin temeli atıldı. 4 bin kişilik yurt yapım çalışması var .Arsa desteği sağlıyoruz. Çok önemli işler yapmamız gerekiyor. Suriyeli öğrencilere yönelik müfredatımıza dahil olmaları gerekiyor. Dedi.

YÖK Eczacılık Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesine öğrenci alımını onayladı

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar,” Şanlıurfa’nın sorunlarını çözmek için gayret gösteriyoruz. Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek ile YÖK’e giderek Hukuk, Eczacılık Fakültesinin Şanlıurfa kurulması ve Diş hekimliği fakültesine öğrenci alımı için görüştük. Dün YÖK’den gelen blilgi Yök toplantısında onaylandığını bildirdiler. Arakanlı Müslümanların bağladeş’teki kamplara gittim. Ağaç yapraklarının 1 kilosunun 1 liraya alarak karınlarını doyurduklarını gördük. Türkiye’nin yardım kuruluşları İHH; AFAD; Kızılay gibi kuruluşlarımız desteklerini yapıyorlar. Mazlumlara Türkiye el uzattı. Bizde ne yapabilir dedik ve 500 evden oluşan mahallenin projesini tanıttık ve kısa sürede Şanılurfa mahallesini orada kuracağız. Dedi.

Türkiye, küresel planı bozmak için ciddi bir mücadele veriyor

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, şöyle konuştu: Osmanlı imparatorluğunun emperyalistler  tarafından yıkılması ile ”100 yıl önce bu coğrafya empalistler tarafından paylaşılıyordu. Biz topraklarımızın yanında ruhumuzu da kaybettik, yeni anladık. 100 yıl içerisinde geçen olayları iyice analiz etmemiz gerekiyor, tarihi bir sorumluluk düşüyor bize. Aynı zafiyette düşmemesi için çok önemli bir görev düşüyor. Bu coğrafyada olup bitenlere iyi bakmamız lazım. Tarihsel açıdan iyice analiz yapmamız gerekiyor. Bu coğrafyada bir operasyon yaptılar. Osmanlıdan aldığı toprakları Yahudileri yerleştirdiler. Emperyalist devlerin kirli emellerine ulaştırmamız gerekiyor. Millet olarak varlık-mücadelesi veriyoruz şu aşamada. Türkiye, terör koridoruna neşter attı. Yalçın, Türkiye, küresel planı bozmak için ciddi bir mücadele veriyor. Birlik ve beraberliğe her zamandan daha çok ihtiyacımız var. dedi.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Raftingde korku dolu anlar
Raftingde korku dolu anlar
Beşinci kattan düşen kedisi için 190 bin lira harcadı
Beşinci kattan düşen kedisi için 190 bin lira harcadı