Şanlıurfa’da Trambus Müjdesi-Videolu Haber

Şanlıurfa'da Trambus Müjdesi-Videolu Haber

Şanlıurfa’da mevcut ulaşım sorununu aşmak için trambus projesinin ilk etabın kısa süre sonra halkın hizmetine sunulacağı belirtildi.

23 Mart 2018 - 14:28

Son 5 yılda nüfusu yüzde 25 oranında artan Şanlıurfa’da mevcut ulaşım sorununu aşmak için trambus projesini hayata geçiren Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarında sona gelindi. Vatandaşların da tam destek verdiği trambus projesi için belirlenen ilk etabın kısa süre sonra halkın hizmetine sunulacağı belirtildi.

Günlük 190 bin kişinin ulaşımda toplu taşımayı tercih ettiği Şanlıurfa, kısa bir süre sonra Türkiye’nin sayılı şehirlerinde olan bir hizmete daha kavuşacak. Toplu taşımada Türkiye’nin en ucuz ve en kaliteli hizmetini vermesi nedeniyle ulusal ve uluslararası alanda 4 farklı dalda ödüle layık görülen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, mevcut ulaşım sorununu uzun vadeli çözmek amacıyla uygulamaya koyduğu trambüs projesinde sona doğru geldi. Toplu taşıma bazında toplam hat uzunluğu 844 kilometre olan Şanlıurfa’da yoğunluğun en fazla yaşandığı Abide, Balıklıgöl güzergahı üzerinde vatandaşlara daha kaliteli ve refah yolculuk yaptırmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, 7 kilometreyi kapsayan alandaki çalışmalarında son rötuşlarını yapıyor.

Yeni nesil toplu taşıma sistemi ile ulaşımda yüzde 70 tasarruf sağlayan trambüs sistemi aynı zamanda çevreye duyarlılığı ve gürültü kirliliğine neden olmaması bakımından tarihi bölgelerin dokusunu da korumuş olacak.

Projeye vatandaşlardan tam destek

Yapılan proje kapsamında Tarihi Hanlar bölgesi, Balıklıgöl, Şanlıurfa Müzesi, Divanyolu Caddesi, Kapaklı Pasajı ve Atatürk Bulvarı güzergahında yer alan birinci etap çalışmaları kapsamında trambüs duraklarının oluşturulduğu bölgelerde enerji nakil hatlarının yapımı gerçekleştirildi.

Yeni nesil tolu taşıma sistemine destek vererek Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ve Başkan Nihat Çiftçi'ye teşekkür eden vatandaşlar, “Yapılan projenin trafiği rahatlatacağını biliyoruz. Bu tür projeleri şehrimize yakıştırıyoruz. Şehrimizde son yıllardaki değişim ve gelişim vatandaş olarak bizlere yansıyor ve bizleri çok sevindiriyor. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” şeklinde konuştu.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Urfalı
  1 yıl önce
  Bu gelse birşeye yaramaz raylı sistem lazım Urfaya yol yoll.
 • urfalı
  1 yıl önce
  ne kadar yeni nesil yav antep hızlı tren projesını ıhale edıyor bız 1980 lerden kalmış tırrombüs getiriyoruz mıllet aydan gelmiş biz aya gıdılğını yenı keşfettik tev malamını
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özyavuz Hafta Sonu Mesaisini Kırsalda Geçirdi
Özyavuz Hafta Sonu Mesaisini Kırsalda Geçirdi
Murat Yalçınkaya Avrupa Şampiyonu Oldu
Murat Yalçınkaya Avrupa Şampiyonu Oldu