Şanlıurfa’daki Suriyelilere Önemli Uyarılar

Şanlıurfa'daki Suriyelilere Önemli Uyarılar

Şanlıurfa'da bulunan Suriyeli Stklar ve kanaat önderleri bir duyuru yayınlarak Suriyeliler Çok önemli uyarılarda bulundu.

09 Temmuz 2017 - 15:27 - Güncelleme: 09 Temmuz 2017 - 15:36

Şanlıurfa'da bulunan Suriyeli Stklar ve kanaat önderleri bir duyuru yayınlarak Suriyeliler Çok önemli uyarılarda bulundu.Yapılan Uyarılarda, Nargile İçmelerinde, Yüksek Sesle konuşmalarına, Toplu Gezmelerine kadar uyarı bulunurken, Urfa'da Misafir olduklarınıda hatırlattılar.

İşte Şanlıurfa'da Yaşan Bir Grup Suriyeli Alim, Aydın'ın yaptığı uyarılar

Son Günlerde Türkiye’de Özelikle Şanlıurfalı Kardeşlerimiz ile Suriyeli Kardeşlerimizi Karşı Karşıya getirmek için komplo hazırlanmaktadır. Bunun amacı bütün Müslüman alemine bayraktarlık yapan Türkiye’yi Karıştırmak ve istikrarsızlığa sürükleyerek Türkiye Halkını ve Hükümetini zorda bırakmak. Burada Kötü niyetlere malzeme olarak Suriyeliler kullanılmak isteniyor. Bu meyadan Şanlıurfa huzurunu kaçırmaya yönelik yaşanan şiddet olaylarını şahıslarla ilgili olmayıp büyük bir kumpasın parçasıdır.Kardeşliğimize zarar verecek olan bu oyunu bozmak için Şanlıurfa’da yaşayan Suriyeli Alim ve Kanat Önderleri olarak sizden birkaç ricada bulunacağız.Faydalı olduğunu umduğumuz şeyler şunlardır.

1-Şanlıurfalı komşularınızla nezaketli bir şekilde geliştiriniz (Büyük, Küçük demeden)

2-Şanlıurfa’da Suriyelilerle ilgili olarak yapılan şikâyetlerin başında komşuları /bina sakinlerini rahatsız edici gürültü yaşam biçimi gelmektedir. Şanlıurfalı komşularımızın hassasiyetlerine azami derecede dikkat ederek rahatsız etmeyin. Komşularınıza saygıda kusur etmeyin onlarında size saygı göstereceğini göreceksiniz inşallah. Misafir ev sahibine uyar. Bu Dünyaca genel kabuldür. Bizlere en zor ve dar anımızda (muhacirliğimize) kuçak açıp açıp ensar olan bu ülkenin, bu şehrin insanlarının ve hükümetinin kıymetini bilelim. Mecbur kalmadıkça gece 23.00’den sonra dışarı çıkmayalım

3-Açık Alanlarda ( Parklarda, Meydanlarda, Caddelerde, Sokaklarda) nargile içmeyiniz, oyun oynamayınız, rastgele uzanıp yatmayınız, gürültülü müzik dinlemeyiniz, yüksek sesle müzik dinlemeyiniz,  yüksek sesle konuşmayınız, Kahkaha atarak konuşmayınız, etrafınızı kirletmeyiniz, Hatta gereksiz yere bekleyip durmayınız. Bunları Yapan Suriyeliyi Uygun bir üslupla uyarınız

4-Tek Gezmeyin, Kalabalıkta Gezmeyin, 2-3 kişi olarak gezin. Mümkünse Urfalı kardeşleriniz ile beraber gezin, Allah Muhafaza kötü bir durumda hem güvenliğiniz için hem şahitliği için çok önemlidir.

5-Size dalaşıp sizi tahrik etmek isteyenlere karşılık vermeyin, Hakaret ileri boyuta giderse 155 nolu telefonu arayarak yardım isteyin

6-Urfa Emniyetinin beyan ettiğine göre, suçsuz muhacirlere zarar gelmesin diye Suç işleyen ve Suça teşvik edilen Suriyeliler sınır dışı edilecek.

7-Suriyeli ve Türkiye halkının güvenliği için uyarılarımızı dikkate alacağınızı umuyoruz, bu sıkıntıların geçici olduğu Türkiye ve Suriye Halkının daha güzel günlere kavuşacağını umuyoruz. Allah biz muhacir olan Suriyelere ve bize Ensar Olan Urfa Halkına Yardımcı olsun. Uyarılarında bulundular.

2017/07/6359590.jpg
2017/07/4188435.jpg

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • bekir urfaiı
  11 ay önce
  vaiia benim ustumdeki daireye kaç tane suriyeli taşındıysa geceleri yatmaz olduk çok rahatsız olduk kaç kere beyaz masayı aradım en sonda evimi satmaya karar verdim.açıkcası ben istemiyorum. bazen gece saat 2 de3 de kapılarını çalıyordum uyarıyordum.sonuçta sabah erken kalkıp işe gitmek zorundaydım ama çogu zaman uykusuz kalıyordum.inş suriye düzelirde bizde bunlardan erken kurtuluruz.
 • hasan
  11 ay önce
  türkiye haklının can güvenliğini düşünen yok
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ekinci Siverek kırsalında ziyaretlerde bulundu
Ekinci Siverek kırsalında ziyaretlerde bulundu
PKK'nın finans kaynağı sigara kaçakçılığına büyük darbe
PKK'nın finans kaynağı sigara kaçakçılığına büyük darbe