Şanlıurfa Doğu ve Güneydoğu’nun Fuar Merkezi Olacak

Şanlıurfa Doğu ve Güneydoğu’nun Fuar Merkezi Olacak

11 Nisan Kurtuluş Bayramında açılışı yapılacak olan Fuar Merkezi hakkında açıklamalarda bulunan TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Sade, “Fuar Merkezi Şanlıurfa ekonomisindeki önemli bir boşluğu dolduracak”Dedi

27 Aralık 2017 - 16:01

11 Nisan Kurtuluş Bayramında açılışı yapılacak olan Fuar Merkezi hakkında açıklamalarda bulunan TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Sade, “Fuar Merkezi Şanlıurfa ekonomisindeki önemli bir boşluğu dolduracak. TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Start Fuarcılık Genel Müdürü Musa Öztürk ile beraber yapımı devam eden fuar merkezinde incelemelerde bulundu. İnşaatın planlanan iş takviminden daha önde gitmesinin sevindirici bir durum olduğuna dikkat çeken Başkan Sade, fuar merkezinin hizmete girmesiyle birlikte Şanlıurfa ekonomisi adına önemli bir boşluğun dolmuş olacağını söyledi. 11 Nisan 2018 tarihinde Kurtuluş Bayramında görkemli törenle hizmete girecek merkezin, Şanlıurfa’nın ticari çıtasını yükselteceğine inandıklarını belirten Başkan Sade, “Bu fuar merkezine ikinci kez ziyarette bulunuyoruz.

Birinci ziyareti 6 yıl önce yine Belediye Başkanımız ve Start Fuarcılık Genel Müdürümüzle birlikte gerçekleştirmiştik. Başkanımız o zamanlar bize burada yapacağı Fuar Merkezi ile ilgili projelerini anlatmıştı. Ne mutlu ki; o gün hayal gibi görünen şeylerin bugün gerçekleşmiş olduğunu görüyoruz. Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere, Ekonomi Bakanlığı, Valiliğimiz, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. İnanıyoruz ki; fuar merkezinin hizmete girmesi ile birlikte Şanlıurfa Güneydoğu'nun ve Doğu'nun Fuar merkezi olacaktır. 2018 yılı içerisinde 6 fuar gerçekleştirileceğini öğrendik. Bu çok önemli bir gelişmedir. Geldiğimiz noktadan bakınca, TÜMSİAD olarak iyi ki bundan 6 yıl önce fuar maratonunu başlatmışız diyoruz. Şanlıurfa’nın gelişmesinde bizim de katkımız olursa bu bize sadece gurur verir” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfa'da Bu Sitede Aidatı Geciktiren Faiz Ödüyor
Urfa'da Bu Sitede Aidatı Geciktiren Faiz Ödüyor
Rızvanoğlu Ailesinin Acı Kaybı
Rızvanoğlu Ailesinin Acı Kaybı