Şanlıurfa Düşerse Bölge Düşer...

Şanlıurfa Düşerse Bölge Düşer...

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Kamil Güler , Şanlıurfa Ak Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik İle İlgili Köşesinde Yazdığı Yazı Urfa Gündemine Düştü.

16 Temmuz 2017 - 17:27 - Güncelleme: 16 Temmuz 2017 - 17:45

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Kamil Güler , Şanlıurfa Ak Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk İle İlgili Köşesinde Yazdığı Yazı Urfa Gündemine Düştü.

İşte Güler’in O KÖŞE Yazısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bazı teşkilatların yenileneceğini belirtmesinden sonra Şanlıurfa’da Bizans oyunları sahneye konulmaya başladı. Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’ın Şanlıurfa ziyaretinde Harran’da Şanlıurfa Milletvekili ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’e, 15 Temmuz’un 1.yıl dönümüme etkinliklerinde ise AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e küçük bir gruba protesto yaptırdılar. Bunları yaptıranlar tabiî ki orada yoktu. Figüranlar orada idi. Amaçları AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü görevden aldırmak, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’i yıpratmak. Şanlıurfa’dan soğutmak. Şanlıurfa’dan ilgi ve alakası kesmesini sağlamaktı. Ama Esas amaçları ise Türk, Arap ve Kürtlerin kardeşçe yaşadığı Huzur ve kardeşlik şehri olan Şanlıurfa’nın terör örgütlerinin cirit attığı bir yer haline getirmek, Şanlıurfa’ya yapılan yatırımlarla sağlanan devlet-halk kaynaşmasını önlemek, GAP’ın merkez şehri, Kültür, Tarih ve Peygamberler şehri Şanlıurfa’nın büyümesini, gelişmesinin önünü kesmektir.

1-Şanlıurfa AK Parti il Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Şanlıurfa’da noterlik yapıyor. Aynı zamanda Türkiye Noterler Birliği Genel Başkan Yardımcılığına da yürütüyor 5 Ocak 2015 tarihinde göreve başladı. Milli görüş çizgisinden gelen Beyazgül, halkın içinden gelen ve toplumun nabzını tutabilen bir siyasetçi. Dürüst ve adı hiçbir şaibe'ye karışmamış ve halen de öyle.  İnsanlara tepeden bakmayan, halkın sorunlarını kendi sorunları bilen halkın her zaman gece gündüz kendisine ulaşabildiği bir siyasetçi. Halkın  arasında olmasından dolayı Şanlıurfa’da her olaya vakıf. Bu nedenle onun bunun yönlendirmesi ile iş yapan biri değil. Yaptığı işler halk yararına Şanlıurfa ve ülke  yararına yapan bir siyasetçi. Görevi süresince   Parti’de ihale takipçilerine izin vermedi. Komisyon ile iş yapanlar yer bulamadı. Daha önceden kendisi AK Parti ama ideolojik görüşü başka partiden olan seçimlerde AK Partiye oy vermeyen insanlara yer vermedi.  AK Parti’de koordinasyonu sağladı. Dedikoduculara değer vermedi. Her aşırı akıma müsaade etmedi. Urfa’ya gelen yatırımların takipçisi oldu. Siyasete kalite getirdi. Ve bu nedenle AK Parti Urfa’da büyüdü ve oyu arttı ve artmaya da devam ediyor.

Beyazgül; 2 seçim 1 referandum geçirdi. Büyük mitinglere imza attı. Bu mitinglerdeki ilgi ve kalabalık medyada geniş yer aldı. Şanlıurfa’da yapılan ve Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’ın katıldığı miting ses getirdi.  Bir çok kez temayül yoklamasından geçirildi. Geldiği gündem beri devamlı görevinden alındığı söylentilerine rağmen moralini bozmadı ve AK Partinin başarısı için çalıştı. Bakan Çelik, milletvekilleri ile Belediye başkanları ile uyumlu çalıştı. Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanı Faruk Çelik ile seçimlerde gece saat:03.00’lere kadar çalıştı. Çoluk çocuğunu ihmal etti.Evet, oylarında Büyükşehirlerde 4.sıraya geldi. 15 Temmuz Darbe girişimi süresince demokrasi nöbetlerinde başarısı Türkiye’ye örnek oldu.

2-Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa’dan aday olduğunda halka hesap verebilirliği ilk defa getirdi. 400 proje uygulaması ile 4 yıl içinde nelerin yapıldığını nelerin yapılamadığını kamuoyuna açıkladı. Şanlıurfa’nın sağlık, eğitim, kültür, yol, su başta olmak üzere 50 yılda yapılabilecek yatırımları 5-6 yılda yapılmasını sağladı. Terör örgütlerinin bölgede suistimal edeceği bir şey bırakmadı.7 Haziran’da Şanlıurfa’dan aday yapılmadı. İşte Şanlıurfa’nın 7 Haziran’da siyasi tablosu;

7 Haziran 2015 tarihinde yapılan seçimde; AK Parti  : 356.537 (Yüzde 46,71) oy aldı. HDP : 293.841 (Yüzde 38,841) oy aldı. MHP : 42.479 (Yüzde 5.56) oy aldı. CHP : 31.273.(yüzde 4.10) oy aldı. AK Parti : (7) milletvekili, HDP ise (5) milletvekili çıkardı. Arada sadece 63 bin oy farkı vardı. AK Parti oylarını azaltırken HPD oylarını artırdı.

1 kasım 2015 seçimlerinde ise Faruk Çelik Şanlıurfa’dan aday oldu.Seçim çalışmalarında bizzat adayları belirledi ve seçim çalışmalarını bizzat kendisi organize edip yürüttü. İşte 1 Kasım 2015 ‘da Şanlıurfa’nın siyasi tablosu; AK Parti 518.787 (yüzde 64.55), HDP : 228.715 (Yüzde 28.46), MHP :  22.082 (Yüzde 2.75), CHP ise 21.642 (Yüzde 2.70) oy aldı. AK Parti (9) milletvekili, HDP ise (3) milletvekili çıkardı.  AK Parti 5 ay içinde oyunu 162 bin 250 artırdı. AK Parti ile HDP arasındaki oy farkı ise 63 bin’den 290.072’ye çıktı. 7 Haziran 2015 ile 1 Kasım 2015 seçimleri arasındaki farka bakıldığından; 5 ay gibi bir sürede AK Parti ile HDP arasındaki farkı 230 bin artırdı. Şanlıurfa’ya iki milletvekili kazandırdı.

Şanlıurfa’dan göç etmeye hazırlanan ve psikolojisi bozulan halkın morali düzeldi. Bölgede istikrar ve korku yok oldu. Güven geldi. AK Parti İl başkanı ile Şanlıurfa milletvekili Faruk Çelik’in gitmesini kimler ister bu tabloya göre. AK Parti’nin rakipleri ister.

Şanlıurfa’nın stratejik konumu nedeni ile Şanlıurfa düşerse bölge düşer gerçeği ışığında AK Parti’ye Bizans oyunları ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e yapılan saldırılar Devlete, Hükümete, Şanlıurfa’ya  ve AK Parti’ye,  yapılan saldırılar olduğunu anlayarak hareket etmeliyiz. (Şanlıurfa 63 Haber-Şanlıurfa Gazetesi)

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • ömer
  10 ay önce
  bırakın bu şakşakçılgı halkta ..bırakın bu .......... halkta bakanı istemiyo sn beyazgülü seviyor urfa halkı baka nı sevmiyor çıkın milletin içine yüzde 10 faruk kimdir halk desin
 • has urfalı
  10 ay önce
  sayın kamil beye bu yazısından ötürü çok teşekkür ederim .tespitleri çok yerindedir.Gerçekleri söylediği için kendisine çok tşk ederim .beyaz güle gelince bundan daha iyisi yok.geçe gündüz demeden çalışmaktadır.
 • Cuma el deri
  10 ay önce
  Resmen .........
 • Ahmet çetiz
  10 ay önce
  Başkanımıza el ve dil uzaktanlar birliğimize ve dilediğimizi hazmedemeyen karanlık menfezleredir gizli ellerdir. Herkes bilmelidir ki Ş.Urfa doğuda son kale, bu kalenin çıkar gözetmeyen manevi aşığı ve yılmaz komutanı Z.Abidin BEYAZGÜL dür. O ne ihale peşinde nede basit dünyevi insanların cezbetmiş bir adam değil bilakis Şehr-i Baki için tüm dünyevi ünvan, kazanç ve hazlar dan vazgeçmiş tüm bunları elinin tersi ile itmiş bir liderdir iki cihanda şahidiyiz. Bu vesile ile tüm Ş.Urfalılar amacı ve gayesi çıkarsız hizmet olan bu değerli liderine sahip çıkmalıdır. Saygılarımla. Ahmet Çetiz
 • Ali
  10 ay önce
  Bence Konu yanlış anlaşılıyor benim bildiğim kadarıyla sayın bakanı protesto edenler dedaş yüzünden Sayın il başkanımız protesto edenler ise urfa spora sahip çıkmadığı için sitem ediyorlar bu konuları büyütmemek gerekir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fıstık Ağaçları Neden Yaprak Döküyor ?
Fıstık Ağaçları Neden Yaprak Döküyor ?
Urfa'da Grup Yürüyüş Konseri
Urfa'da Grup Yürüyüş Konseri