Şanlıurfa Eski Müzesi Atıl Durumdan Kurtarılıyor

Şanlıurfa Eski Müzesi Atıl Durumdan Kurtarılıyor

Şanlıurfa Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce, Haliliye Kaymakamlığına tahsis edilen eski Müze binasının Şanlıurfa Çocuk ve Gençlik Kütüphanesi'ne dönüştürelecek.

22 Kasım 2017 - 15:38 - Güncelleme: 23 Kasım 2017 - 16:34

Şanlıurfa Eski Müzesi Atıl Durumdan Kurtarılıyor.Şanlıurfa Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce yapılan açıklamada Nisan 2017’de Kültür ve Turizm Bakanlığına tahsis edilen bir dönem Haliliye Kaymakamlığına tahsis edilen eski Müze binasının Şanlıurfa Çocuk ve Gençlik Kütüphanesi'ne dönüştürülmesi için 12.12.2017 tarihinde açık ihaleye çıkılacağı belirtilmiştir.

Projedeki inşaat ve onarım işlerinin 2018 Ocak ayında başlanıp 2018 yılı sonuna doğru tamamlanması planlandığı belirtilen açıklamada binanın içerisinde Konferans salonu, çocuk oyun salonları, sinevizyon odaları, piyano odası, Karaoke odası, cep sinema salonu, çocuk oyun parkı, görselliği zenginleştirilmiş okuma salonları, Geleneksel Türk İslam El sanatları atölyeleri ile kafeterya alanlarının bulunacağı belirtilenaçıklamada, Şanlıurfa’nın Çocuk ve Genç Kütüphanesinin tamamlanmasıyla  birlikte çağdaş ve fonksiyonel bir kütüphane kazandırmış olacağı belirtildi.

Açıklamada ayrıca, Projenin tamamlanması ile Çocuklarımız ve Gençlerimizin araştırma ve okuma zamanı dışında zaman geçirebilecekleri sosyalleşebilecekleri bir merkeze de kavuşmuş olacağı belirtildi. (Şanlıurfa 63 Haber)

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa Büyükşehir İndirime Gitti
Şanlıurfa Büyükşehir İndirime Gitti
CHP'nin Urfa'daki O İlçe Başkanlığıda İstifa Etti
CHP'nin Urfa'daki O İlçe Başkanlığıda İstifa Etti