Şanlıurfa Fuar Merkezinin yapımı Sürüyor-Vidoelu Haber

Şanlıurfa Fuar Merkezinin yapımı Sürüyor-Vidoelu Haber

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kentin cazibe merkezi olmasına katkı sunacak olan büyük projelerden Şanlıurfa Fuar Merkezinin yapımını sürdürüyor

30 Ağustos 2017 - 17:08 - Güncelleme: 30 Ağustos 2017 - 17:20

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kentin cazibe merkezi olmasına katkı sunacak olan büyük projelerden Şanlıurfa Fuar Merkezinin yapımını sürdürüyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdülkadir Acar, Genel Sekreter Yardımcısı Emin Yeşiltaş, Fen İşleri Daire Başkanı Musa Demirkol ve beraberindekiler, inşaatı devam eden Şanlıurfa Fuar Merkezini gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Karaköprü ilçesinde yapımına başlanılan Şanlıurfa Fuar Merkezi 80 bin metrekarelik alan üzerinde kurulacak. Dinlenme alanları, konferans salonu ve holleriyle fuar organizasyonuna katılacak olan firmalara hizmet verecek alanı gezen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdülkadir Acar burada bir açıklama yaparak inşaatın fiziki durumunu aktardı.

GAP’ın başkenti Şanlıurfa’nın bölgenin cazibe merkezi konumunda olduğunu dile getiren Acar, Tarım, sanayi ve diğer alanlarda ilerleme içerisinde olan kentimizde belediyecilik anlamında altyapı ve üstyapıda kentin geleceğine hükmedecek olan yatırımları yaptıklarını kaydetti. Acar, “Büyükşehir Belediye başkanımız gelecekteki vizyonumuzu ortaya koyarak önemli projeleri birer birer hayata geçirmektedir. Bunlardan birisi de Şanlıurfa Fuar Merkezidir. Kapalı alanı toplam 25 bin metrekare, açık alanı ise 60 bin metrekare olmak üzere toplamda 80 bin metrekare alan üzerine kurulu Fuar Merkezi inşaatını inceledik. Yaklaşık yüzde 25’lik bir kısmı tamamlanmış. Nasip olursa 2018 yılında 11 Nisan Kurtuluş Gününde halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. İnşaat tamamlandığında bölgede eksikliği hissedilen birçok alanda halkımıza hizmet edecektir” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdülkadir Acar ve beraberindekiler daha sonra Maşuk Seyrantepe Mahallesinde serimi devam eden asfaltlama çalışmasını gezdi.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet
    8 ay önce
    Ne var ne yok karaköprüye bu memlekette başka ilçe mahalle yokmu ... Haktır müstehaktır..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP Şanlıurfa Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
CHP Şanlıurfa Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
Kardeşlik Sofrasında Adres Bu Kez Bozova
Kardeşlik Sofrasında Adres Bu Kez Bozova