Şanlıurfa Geneli 8.Sınıflara Ödüllü Deneme Sınavı Yapıldı

Şanlıurfa Geneli 8.Sınıflara Ödüllü Deneme Sınavı Yapıldı

Karaköprü Belediyesi ve Fen Lisesi tarafından ortaklaşa olarak Şanlıurfa genelinde 8. Sınıf öğrencilerine yönelik Ödüllü deneme sınavı yapıldı.

25 Mart 2018 - 12:12 - Güncelleme: 25 Mart 2018 - 12:24

Karaköprü Belediyesi ve Fen Lisesi tarafından ortaklaşa olarak Şanlıurfa genelinde 8. Sınıf öğrencilerine yönelik “Ödüllü deneme sınavı” yapıldı. Eğitime her zaman değer veren Karaköprü Belediyesi, Şanlıurfa Fen Lisesi ile birlikte Şanlıurfa genelinde 8. Sınıf öğrencilerine yönelik ödüllü deneme sınavı düzenledi.  Şanlıurfa genelindeki 60 okuldan üçer öğrencinin katıldığı sınavda toplam 180 öğrenci başarılı olmak için ter döktü.

Şanlıurfa Fen Lisesi'nde yapılan sınavda 20 Türkçe 20 Matematik olmak üzere 40 soru sorulurken, sınavda 1. olan öğrenci tam altın, 2. olan öğrenci yarım altın, 3. olan öğrenci ise çeyrek altın ile ödüllendirilecek. Sınavın yapılmasında Karaköprü Belediyesi'nin önemli katkısı olduğunu ifade eden Şanlıurfa Fen Lisesi Müdür Vekili Mustafa Tarak, eğitime verdikleri destek için Karaköprü Belediyesi'ne teşekkür etti.

Tarak, "Karaköprü Belediyesi ile daha önce de bu tür çalışmalar yürüttük. Bu sınavda öğrencilerimizin hem bilgi seviyelerini ölçmek hem de sınavlara hazırlanmasını hedefledik. İlk üçe giren arkadaşlarımızı ödüllendireceğiz. Öğrencilerimize hayırlı olsun" dedi. Öte yandan sınav sonuçlarının hafta içi açıklanacağı öğrenildi.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öztürkmen, Marka Bir Okul Olarak Hizmete Hazırız
Öztürkmen, Marka Bir Okul Olarak Hizmete Hazırız
Oyuncak Ayının İçerisinde Bomba Çıktı
Oyuncak Ayının İçerisinde Bomba Çıktı