Şanlıurfa Kısaslı Udi Mehmet Polat’ın Yeni Albümü Çıktı

Şanlıurfa Kısaslı Udi Mehmet Polat'ın Yeni Albümü Çıktı

Hollanda da müzik hayatını sürdürmekte olan Şanlıurfa Kısas doğumlu Udi Mehmet POLAT’ın yeni albümü çıktı

13 Mayıs 2018 - 23:58 - Güncelleme: 14 Mayıs 2018 - 19:11

Hollanda da müzik hayatını sürdürmekte olan Şanlıurfa Kısas doğumlu Udi Mehmet POLAT’ın yeni albümü çıktı. Mehmet POLAT Albümde ‘My Urfa’ (benim Urfa’m) ismini verdiği bir parçada yer alıyor.

Mehmet POLAT’ın Ud albümü ‘Ageless Garden’ Türkiye'de de Ahenk Müzik etiketiyle çıktı! Albümü ülke çapındaki bütün D&R mağazalarından edinebilirsiniz. Albüm ayrıca İstanbul'daki Mephisto'larda ve Ankara'da Dost Kitabevi'nde bulunmaktadır.

Açık Radyo’da albüm tanıtımını yapmışlar albümle ilgili parçalara yer vermişler Urfa Kısastan bahsetmişler. Programcının yorumu,  Merhaba Dünya Müziği severler, bir Pazar gününden, 94,9 Açık Radyo’dan hepinize sevgiler. Yoğun üretim veren yerel müzik camiasından çıkan ve bize yok yakın olan bir albüm ile bu Pazar günümüzü süsleyeceğiz. Sanatçımız Mehmet Polat. Kendisini Mehmet Polat Trio ve Arifa grubunun Türk üyesi olarak tanıyoruz. Dhafer Youssef`in ihtirası ile Anouar Brahem`in dinginliğini anımsatan bir müzik terzisi olan Mehmet Polat Anadolu insanının kendi topraklarından çok başka yerlerde yaşasa da ne denli kendisi kalabildiğinin, sadeliği ve içtenliği nasıl kimliğinde buluşturabildiğinin bir örneği adeta. Afrika’dan Hindistan’a, İran’dan Balkanlara kadar farklı müzikleri harmanlayan Mehmet Polat ney, arp ve ud eşliğinde müzikseverlerin karşısına nefis bir albüm ile çıkıyor. Albümün adı Ageless Garden klasik Türk müziği, halk müziğini dünya sahnesine taşıyan değerli bir udi. Yeni arayışlarla müzik dünyasına farklı bir soluk getiren Mehmet Polat, kendi tasarımı olan 13 telli ud ile nefeslerimizi kesiyor. İfadeleri yer alıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'daki tefeci operasyonunda 8 tutuklama
Şanlıurfa'daki tefeci operasyonunda 8 tutuklama
DEAŞ üyesi 2 Kadın Terörist Yakalandı
DEAŞ üyesi 2 Kadın Terörist Yakalandı