Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürünün Eğitim Öğretim Yılı...

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürünün Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan’ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı.

17 Eylül 2017 - 15:14

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan’ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı. Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Sanat usta ister usta ise emek ve sabır. Emek olmadan, sabırla yoğrulmadan, bir ustaya varmadan eser olmaz. Olmaya çalışmak; yüreğine od düşmek, zora talip olmak, hiç bitmeyecek yollara koyulmaktır. Yolları kısaltacak olan ise sadece ‘usta’dır. Usta ise sizler yani öğretmenlerimiz. Öğrencilerimiz yetenekli de olsa ustasız olanı, dümensiz gemiye benzer; ne rotası bellidir, ne de kaptanı. Gün olur kayalıklara yelken açar, gün olur limanını şaşar. Her arzusunu kısa yoldan yerine getirmeye alışmış zihinler, tükettikçe tükendiklerinden habersiz olurlar. Yetenek, emek ve sabırla harmanlanıp ustaların ellerinde yoğrulmalı, işin içine adap ve erkan katılınca, ardından da tüm ustalar aşılır. Sözün kısası zeka, yetenek ve yürek usta ister, usta ise talip; zora, sabra, emeğe, çileye ve ardından rahmet…

Sevgili öğrencilerim, kıymetli meslektaşlarım ve saygıdeğer velilerim;

Bir çiçeği sularken ona hayat veririz ve bunun yanında yeni hayatlar meydana gelir. Minik bir yüreği hayata hazırlamakta buna benzer. O hayata ne kadar güzel hazırlanırsa ve sarılırsa geride yaşamaya değer iyi bir gelecek bırakır. Hayat bize sunulan en güzel armağandır. Bunun değerinde en güzel şekilde bilmek gerekir. Her nefes alışımızda ve verişimizdeki kısacık anı mutluluğa çevirmek gerekir. Bu mutluluğun temelinde iyi bir eğitim ve güzel bir gelecekte saklıdır. Bir şeyler üretebilmek ve yaşamaya dair değerler ortaya koyabilmek için herkesin iyi bir eğitime ihtiyacı vardır.

Çocuklarımızın, çağın gereklerine göre yetiştirilmesi, toplum olarak en fazla önem verilmesi gereken konudur. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitim ve öğretim hayatında önemli bir yeri olan İlköğretim, devamı gelecek uzun bir yolun başlangıcıdır.

İyi yetişmiş bir nesil, bizleri ve ülkemizi ileriye taşır . Güçlü ve kalkınmış bir ülkenin yolu da eğitimden geçmektedir.

İyi bir insan olmak, iyi bir vatandaş olmak, iyi bir ebeveyn iyi bir evlat iyi bir çocuk olmak çevresine ve insanlığa faydalı bireyler olmak ancak ve ancak iyi bir eğitim yolu ile mümkündür. Bir toplum, medeniyet sahasında ne kadar yol almak isterse; eğitime o kadar önem vermek durumundadır. Öğrencilerimizin her birinin ayrı kişilik özelliklerine sahip olduğu bilinciyle ve kendilerine özgü meziyetlerini ortaya çıkarıp onların yetenek ve idealleri doğrultusunda en iyi şekilde eğitim alabilmeleri için çaba sarf etmeliyiz. Çocuklarımızın birer birey olduklarını göz önünde bulundurarak, her türlü gelişimini tamamlaması için manen onların yanında ve onlara ışık tutmak için ilmi anlamda onların yanında, önünde olmalıyız.

Bu noktada tabiki hepimize önemli görevler düşmektedir. Toplumun mihenk taşları olan öğretmenlerimiz, taşıdıkları ağır sorumluluğun bilinciyle kendilerini çok iyi yetiştirmeli, gelişen teknolojiyle birlikte değişen zamana ve hızla ilerleyen bilgi akışına iyi adapte olmalıdırlar. Ancak bu şekilde, hazırlayacakları irfan ordusu; ülkemizin, çağdaş uygarlık seviyesinin en tepesindeki hak ettiği yerini almasını sağlayabilecektir.

Bu düşüncelerle ve iyi dileklerle 2017-2018 eğitim-öğretim yılının milletimize, fedakârca çalışan maarif kadromuza ve sevgili öğrencilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Topçumeydanı Kullanıma Açıldı-Videolu Haber
Topçumeydanı Kullanıma Açıldı-Videolu Haber
Terör Propagandasından 8 Kişi Gözaltına Alındı
Terör Propagandasından 8 Kişi Gözaltına Alındı