Şanlıurfa’nın Kontenjanı Düştü

Şanlıurfa'nın Kontenjanı Düştü

Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) çerçevesinde 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçim öncesi Şanlıurfa’ya verilecek kontenjanın düşürülerek 3 bin olarak belirlenmesi ise dikkat çekti

28 Mayıs 2018 - 23:24

Sosyal Güvenlik Bakanlığınca, hazırlanan Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) çerçevesinde Şanlıurfa’da 2011 yılında 10 bin kişinin istihdam edildi. 2016 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İŞKUR ortaklığında yürütülen Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında çeşitli işlerde çalıştırılmak üzere 8 bin kişi istihdam edildi.2017 yılında ise 3 bin 500 kişi istihdam edildi.

2018 yılında ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İŞKUR ortaklığında yürütülen Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında çeşitli işlerde çalıştırılmak üzere 3 bin kişi istihdam edilecek. Bu amaçla 28 Mayıs 2018 tarihinde iş kur il müdürlüğüne müracaatlar başladı.

Şanlıurfa milletvekili Faruk Çelik’in Sosyal Güvenlik Bakanı olduğu dönemde 10 bin istihdam ile rekor kırılmıştı. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçim öncesi Şanlıurfa’ya verilecek kontenjanın 3 bin olarak belirlenmesi ise dikkat çekti.

Şanlıurfa’da işsizliğin bölgenin en yoğun olduğu illerden olan Şanlıurfa’da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba’nın 3 bin olan kontenjanı artırması isteniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harran'a Yeni Bir İşletme Kazandırılıyor
Harran'a Yeni Bir İşletme Kazandırılıyor
Minibüsün altında kalan çocuk öldü
Minibüsün altında kalan çocuk öldü