Şanlıurfa Şehir Hastanesi İçin İlgili Firmaya Son Bir Şans...

Şanlıurfa Şehir Hastanesi İçin İlgili Firmaya Son Bir Şans Verdik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Şanlıurfa Şehir Hastanesi ile ilgili yaptığı açıklamada, projeyi gerçekleştirecek firmada kaynaklanan bir sebeple geciktiğini dile getirdi. İlgili firmaya son bir şans verdiklerini aktardı

25 Şubat 2018 - 22:10 - Güncelleme: 25 Şubat 2018 - 22:54

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Şanlıurfa’ya yapılan yatırım ve hizmetlere de değinerek, geçen 15 yılda şehre yaklaşık 36 milyar liralık yatırım yapıldığını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu parayla şehrin her alandaki eksiklerini tamamlamanın, sorunlarını çözmenin gayreti içinde olduklarını söyledi.

Eğitimde, 11 bin 258 yeni derslik inşa ettiklerini, 3 bin yatak kapasiteli yükseköğrenim yurtları yaptıklarını; sağlıkta aralarında 500 yataklı Eğitim-Araştırma ve 400 yataklı Eyyübiye Hastanelerinin de olduğu 14’ü hastane 81 tesisi şehre kazandırdıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, inşa edilecek şehir hastanesinin, projeyi gerçekleştirecek firmada kaynaklanan bir sebeple geciktiğini dile getirdi.

İlgili firmaya son bir şans verdiklerini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kimsenin, eften püften sebeplerle milletimizi de, devletimizi de oyalamasına göz yumamayız. Şayet süratle projeye başlayıp, en geç 2021 yılında Urfalı kardeşlerimizi bu hizmetle buluşturamazlarsa, hiç kusura bakmasınlar, biz kendi başımızın çaresine bakar, başka bir yolla bu işi hallederiz” açıklamasını yaptı.

Atatürk Barajı üzerinde inşa edilen Nissibi Köprüsü’nün yanı sıra, toplu konut, ulaşım, tarım, sulama ve diğer alanlarda şehre yapılan yatırım ve hizmetlerden de örnekler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti il teşkilatındaki ana kademe, kadın ve gençlik kollarından 2019 seçimlerine kadar gece gündüz kapı kapı dolaşarak çalışmalarını istedi. Konuşmasının ardından kongrenin yapıldığı mekânda Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'yi ayrı ayrı kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehirde yapımı süren projeler ve tamamlanan çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Erin Tübitak 4006 Fuarını Ziyaret Etti
Vali Erin Tübitak 4006 Fuarını Ziyaret Etti
Vali Erin Taraftara Teşekkür Etti
Vali Erin Taraftara Teşekkür Etti