Şanlıurfa, Turizm İçin Ortak Akılla Hareket Ediyor

Şanlıurfa, Turizm İçin Ortak Akılla Hareket Ediyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, turistik bölgelerde görüntü ve gürültü kirliliğinin önüne geçebilmek için işi sıkı tutuyor.

29 Ağustos 2018 - 16:37

Son yılların en yoğun turist akınını yaşayan Şanlıurfa'da olası olumsuzlukların önüne geçmek için uygulamalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, tarihi çarşılar bölgesinde kaldırım işgali, gürültü ve görüntü kirliliğinin önüne geçmek için denetimlerini sürdürüyor.

Şanlıurfa'nın 'Turizm şehri' statüsünde daha çok yerli ve yabancı turist ağırlaması için şehir genelinde hayata kazandırdığı projelerle adından çokça söz ettiren Büyükşehir Belediyesi, turistik bölgelerde görüntü ve gürültü kirliliğinin önüne geçebilmek için işi sıkı tutuyor.

Tarihi ve turistik bölgelerle birlikte şehrin ana caddeleri üzerinde rutin olarak düzenlenen kontrollere katılan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar, esnafa hayırlı işler temennisinde bulunarak Şanlıurfa'nın turizmde kalkınabilmesi için birlikte hareket edilmesi gerektiğini belirtti.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Halil Kırmızı, Park ve Bahçeler Daire Başkanı İmam Katı, Zabıta Daire Başkanı Burak Küçük, Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Aslan ve Eyyübiye Belediye Temizlik Müdür Uğur Konak ile birlikte tarihi çarşılar bölgesinde bir dizi temaslarda bulunan Genel Sekreter Yardımcısı Özçınar, "Büyükşehir Belediyesi olarak Şanlıurfa'nın turizm şehri olması için her geçen gün çıta yükseltiyoruz. İnsanımız ve şehrimiz bunu hak ediyor. Bu hedefi Şanlıurfalı kardeşlerimiz ile birlikte daha da ileriye taşıyacağız. Bugün de esnafımızı ziyaret ederek şehrimizde olumsuz görüntü oluşturabilecek olası durumları istişare ettik. Esnafımızın da bu konuda destekçi olacağından eminiz. Tüm bunlarla birlikte denetimlerimiz yine devam edecek" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfaspor'dan Banahene Açıklaması
Şanlıurfaspor'dan Banahene Açıklaması
Termometreler 58 Dereceyi Gösterdi
Termometreler 58 Dereceyi Gösterdi