Şanlıurfa Valiliğinden Kobani Açıklaması
Reklam

Şanlıurfa Valiliğinden Kobani Açıklaması

27 Ağustos 2016 tarihinde bazı basın yayın organlarında “Türkaskeri hendek kazıp, Kobani’ye girdi” şeklinde yapılan asılsız haberler üzerine kamuoyunu bilgilendirme gereği duyulmuştur.

28 Ağustos 2016 - 01:44 - Güncelleme: 29 Ağustos 2016 - 22:01

Valiliğimiz tarafından Suriye sınırımızda önceden beri devam eden sınır güvenliğini güçlendirme çalışmaları kapsamında çalışmalar devam etmekte olup, Suruç ilçemizdeki Mürşitpınar sınır kapısı bölgesinde de çalışmalar sürdürülmektedir. İki ay önce ihalesi yapılan duvar örme çalışmaları Mürşitpınar sınır kapısının doğusunda bir, batısındaysa 4 kilometre olmak üzere toplam beş kilometrelik bir alanı kapsamaktadır.

Çalışmalar uluslararası koordinatlara göre sınırın sıfır noktasında yürütülmektedir. Kobani de Hendek kazıldığı iddialarına konu olan çalışmalar ise güçlendirilmiş beton duvarların yerleştirileceği yerlerdeki temel güçlendirme çalışmalarıdır.

 

Haberlerde iddia edildiği gibi güvenli bölgeye girildiği ve askeri yığınak yapıldığı iddiaları kesinlikle gerçek dışıdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.İfadelerine yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İpek Aslı Yassıbağ Makedonya Yolcusu
İpek Aslı Yassıbağ Makedonya Yolcusu
Artık Çalışamayan Kimsesiz Adam Yardım Bekliyor
Artık Çalışamayan Kimsesiz Adam Yardım Bekliyor