Şanlıurfalı Gençler İş İmkanlarının Artmasını İstiyor

Şanlıurfalı Gençler İş İmkanlarının Artmasını İstiyor

Şanlıurfalı gençler gerek tarım alanında gerekse tarıma dayalı sanayi alanlarında istihdam imkanlarının geliştirilerek İş İmkanlarının artmasını istiyor.

11 Şubat 2019 - 16:17 - Güncelleme: 13 Şubat 2019 - 20:45

Şanlıurfalı gençler gerek tarım alanında gerekse tarıma dayalı sanayi alanlarında istihdam imkanlarının geliştirilerek İş İmkanlarının artmasını istiyor.

Cuma Genç; Şanlıurfalıyım iş hiç yok kimisi çiftçilik kimisi hayvancılık yapıyor.  Şahsen ben çiftçiyim hayatımın çoğu çiftçilik ile geçiyor. Şanlıurfa da iş imkânı fazla olmadığı için gençlerin çoğu diğer illerde çalışıyor ama Şanlıurfa da iş imkânı olsa kimse il dışına gitmez. Bunlarda ekmeklerinin peşinden koşuyorlar farklı bir çalışma imkânı olursa zaten çalışırlar maddi durumları olmadıkları için mecburen kâğıt, şişe topluyorlar.

Emin Erdem, Daha çok istihdam, fabrikaların kurulması daha sonra bu insanların çoğu üniversite mezunu örneğin benim iki tane öğrencim sağlık bölümü mezunu olmarına  rağmen iş bulamıyorlar.

Adem Gönül, Genel olarak baktığımızda yüzde 10 (%10)  gibi görebiliyorum. Ben meslek lisesi elektrik mezunuyum ama hiçbir şekilde işe giremiyorum Bunun önüne torpili durdurularak geçilir. Yani şuan torpil yok diyenler Şanlıurfa da hata her yerde yüzde yüz (%100)  torpil var.

Ahmet Çiftçi; Şanlıurfalıyım viran şehirde hemşirelik okuyorum Şimdi çevremize baktığımız zaman iş çok ama çalışan yok çünkü gençler bu zamanda hep hazıra konma peşindeler

Yılmaz Güzel;  Şunda yok hükümetin yeni istihdam yaratması gerekiyor bu konu da ki gençlerimiz dışarıya akın etmesinler okumuş gençlerimizin hepsi Avrupa ‘ya vb yerlere gidiyor.  Yazık buda beyin göçü demektir en azından kendi memleketimizde bunlara iş imkânı verilmiş olsa kendi memleketimizde tutarız hem kendi memleketimiz kalkınmış olur hem de beyin gücü dışarıya gitmemiş olur. Bürokrasi sınıfı, hükümet, başta aileler olmak üzere çocuklarıyla yeteri kadar ilgilenmeleri gerekiyor ki daha sonra devlet buna el atması lazım.

Şahamioğlu; İş imkanı yok Şanlıurfa da işsizlik oranı çok İşkur üzerinde çok torpil oluyor normal vatandaş gidip yapamıyor. Bunun önüne Başkanlarımıza buradan sesleniyoruz.

Fadıl Buğdaycı; Evet, Şanlıurfa’nın sorunları var yok değil ama çok sorunlarını aşmışız Şanlıurfa da çok güzel şeyler olmuş. İşsizlik bizim Şanlıurfa gençleri bazıları isteyerek çalışmıyor çalışmayı sevmiyor devamlı gezmek istiyor ama isteseler iş alanı var iş alanı çok Şanlıurfa da fabrikalar, sosyal tesislerde ve belediyeler de çok işçi arıyorlar. Şanlıurfalı gençler biraz işten kaçıyorlar. Evet iş eksikliği var ama işte var

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özyavuz Hafta Sonu Mesaisini Kırsalda Geçirdi
Özyavuz Hafta Sonu Mesaisini Kırsalda Geçirdi
Murat Yalçınkaya Avrupa Şampiyonu Oldu
Murat Yalçınkaya Avrupa Şampiyonu Oldu