Şanlıurfalı gençler, Malazgirt’e uğurlandı

Şanlıurfalı gençler, Malazgirt'e uğurlandı

Büyükşehir Belediyesi ile AK Parti İl Başkanlığının koordinesinde Şanlıurfalı gençler, Malazgirt Zaferi kutlamalarına katılmak üzere dün gece yola çıktı. Gençleri uğurlayan Başkan Nihat Çiftçi, "Neslimizin ecdadını bilmesi ve tanıması bizler için çok önemli" dedi.

26 Ağustos 2018 - 13:57

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile AK Parti İl Başkanlığı'nın organize ettiği ilçe belediyeleri ve AK Parti İlçe Teşkilatlarının desteklediği 'Şanlıurfalı Gençler Malazgirt Yolunda' programına katılım yoğun oldu. 13 ilçeden gençlerin katılım gösterdiği buluşma için Şanlıurfa'daki son durak AK Parti İl Başkanlığı oldu.

1071 Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümüne katılmak üzere yola çıkmaya hazırlanan gençlere Büyükşehir Belediyesi tarafından içerisinde kumanya ve kitap olan çantalar hediye edildi. Gençleri uğurlayarak onlara nasihatlerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Gençlerimize inanıyor, onlara güveniyor ve her konuda destekçileri olmayı sürdürüyoruz" dedi.

Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Çiftçi, "1071'de Sultan Alparslan'ın bu toprakların ilelebet bizlere yurt olması için yapmış olduğu mücadelenin 947. yılı münasebetiyle ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Muş Malazgirt'te törenler yapılacak. Çok büyük bir projenin açılışı gerçekleştirilecek. Bizler de Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığının ortaklaşa organize etmiş olduğu hareketle gençlerimizi Malazgirt'e gönderiyoruz. Gençlerimiz atalarının nasıl bir mücadele ile Anadolu'yu onlara yurt ettiğini bir kez daha hatırlamış olacaklar. Rabbim kaza beladan korusun" diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız ise programa 13 ilçenin tümünden katılımların sağlandığını ve gençlerin ecdadını bilmesi açısından bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu söyledi. Başkan Yıldız, "Şanlıurfalı gençlerimizin programa ilgi göstermesi bizleri sevindirdi. 1071 dünyada yeni bir dönemin başlangıcını oluşturan bir tarih. Kahramanlıklarla dolu tarihimizi gençlerin bilmesi ve bizzat yerinde hatırlaması için destek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Tüm ilçelerden katılımın sağlanmasının ardından gençler uğurlandı.

Bu haber 1240 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Birden Ailesinin Acı Günü
Birden Ailesinin Acı Günü
Estetik mağduru kadının yüzü tanınmaz hale geldi
Estetik mağduru kadının yüzü tanınmaz hale geldi