Şanlıurfalılar gözyaşlarını tutamadı-Videolu Haber

Şanlıurfalılar gözyaşlarını tutamadı-Videolu Haber

Türk halkının 15 Temmuz gecesi yazdığı Karanlığa Karşı Direniş adlı tiyatro oyunu Şanlıurfa’da sergilendi. Tiyatroyu izleyen halk gözyaşlarını tutamadı.

15 Temmuz 2017 - 18:12

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında işgalcilere geçit vermeyen Türk halkının 15 Temmuz gecesi yazdığı “Karanlığa Karşı Direniş” adlı tiyatro oyunu Şanlıurfa’da sergilendi. Tiyatroyu izleyen halk gözyaşlarını tutamadı.

Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği darbe girişimi sırasında sokaklara, caddelere, meydanlara koşarak vatan için tek yürek olan, demokrasiyi canları pahasına savunarak cuntacılara geçit vermeyen halkın yazdığı destan, Rabia Meydanınında Şanlıurfalılara tiyatro ile anlatıldı.

Rabia meydanında teravih namazından son Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde Müstakil Sahne Sanatları ve Eğitim Derneği'nin organize ettiği, yönetmenliğini Mehmet Tahir İkiler'in yönettiği ''15 Temmuz Karanlığa Karşı Direniş'' adlı tiyatro vatandaşlar tarafından büyük ilgi ile izlendi.

15 Temmuz’un simgesi olan Şehit Ömer Halis Demir’in darbeci Semih Terzi’yi vurduğu anların gösterildiği tiyatro sahnesinde Şanlıurfa halkı gözyaşlarını tutamadı ve tiyatrocuları ayakta alkışladı.

15 Temmuz ihanetini anlatan ''Karanlığa Karşı Direniş'' tiyatro oyunu programına Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, AK Parti Şanlıurfa il Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Jandarma Alay Komutanı Albay Kemal Timuroğlu, Emniyet Müdürü Veysel Tipioglu, Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın, Şanlurfa İl Müftüsü ihsan Açık, Şehit Aileleri ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Yavuz, STK temsilcileri, Şehit yakınları, gaziler ile binlerce vatandaş katıldı.

Yönetmenliğini Mehmet Tahir İkiler’in yaptığı Karanlığa Karşı Direniş tiyatrosunda FETÖ’nün 15 Temmuz’daki hain darbe planı ve buna karşı kahraman Türk halkı ve askerlerin verdiği mücadele anlatıldı. Kendisi de o gece eşiyle birlikte Eryaman'daki evlerinden çıkarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile Jandarma Genel Komutanlığı çevresine koştuklarını söyleyen İkiler, “O gece helikopterin açtığı ateşle Cuma Dağ’ın kafasının koptuğunu gördüm. Gördüklerimi ve yaşadıklarımı anlatmak istedim. Bu tiyatroyu Türk milleti yazdı, biz de burada size gösterdik. O gece yaşananlar gerçekti ama bugün bu sahnede sunduğumuz bir tiyatrodur. Rabbim bir daha böyle bir gece yaşatmasın” diyerek duygularını ifade etti.

Düzenlenen programından sonrasında ise Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Eyyübiye Belediyesi, Haliliye Belediyesi ve Karaköprü Belediyesi Rabia meydanını dolduran binlerce vatandaşa çeşitli ikramlarda bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2018 Yılı Şanlıurfa Milletvekili Adayları Tam Liste
2018 Yılı Şanlıurfa Milletvekili Adayları Tam Liste
Vatan Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
Vatan Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu