Şanlıurfaspor’dan Şike Davası Açıklaması

Şanlıurfaspor'dan Şike Davası Açıklaması

Şanlıurfaspor’un sponsorluk karşılığında Şike Davasından çekildi iddiaları üzerine Kulüpten açıklama yapıldı.

22 Kasım 2018 - 16:18 - Güncelleme: 23 Kasım 2018 - 21:19

Şanlıurfaspor’un Şike Davasından çekildi iddiaları üzerine Kulüpten açıklama yapıldı. Yapılan Açıklamada,Son günlerde medya kuruluşlarında ve özellikle sosyal medyada çıkan haberlerde kulübümüz ile ilgili çıkan bazı haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Şanlıurfaspor kulübümüzün 2016-2017 futbol sezonunda şike ile küme düşürüldüğü tüm kamuoyu tarafından bilinmektedir. Kaldı ki o dönem yayınlanan ses kayıtlarında çok açık bir şekilde kulübümüz aleyhine adı geçen futbolcular tarafından konuşmalar gerçekleşmiş ve sahayada yansımıştır.

Hatırlanacağı üzere ses kayıtları ortaya çıktıktan sonra kulübümüz her türlü girişimi yapmış, her türlü yola başvurmuş olmasına rağmen şikeyi yapanlar hakkında herhangi bir işlem yapılmamıştı. Kulübümüzün halen FİFA nezdinde müracaatı olup dava devam etmektedir.

Football Leaks'a dayandırılan haberlerde Şanlıurfaspor kulübünün LİMAK'tan sponsorluk karşılığında davadan çekilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Kamuoyununda çok yakından bildiği gibi LİMAK Holding Nihat Özdemir öncülüğünde yıllardır kulübümüze sponsor olmaktadır. Sponsorluk desteği şike tapelerinin ortaya çıkmasından önce ve sonrada devam etmektedir. Limak yönetim kurulu başkanı sayın Nihat Özdemire her dönemde kulübümüze yaptığı sponsor desteğinden dolayı teşekkür ederiz.İfadelerinde bulundu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x