Sayık’tan 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Sayık’tan 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Mhp Haliliye İlçe Başkanı Mahmut Sayık’tan 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

18 Mart 2019 - 10:45

MHP HALİLİYE İLÇE BAŞKANI MAHMUT SAYIK Bugün al bayrağımızın altında huzurlu ve güven içinde sürdürdüğümüz yaşamımızı, bizim için kendi rahatlarını feda eden aziz şehitlerimize borçlu olduğumuzu unutmamak ve bize emanet ettikleri bu cennet vatanın selameti içi var gücümüzle çalışmak bizlerin en kıymetli görevidir.

BAŞKAN MAHMUT SAYIK, mesajında, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin üzerinden 104 yıl geçtiğini anımsattı.Bugünün Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü olduğunu belirten Sayık, aziz milletin bağımsızlık mücadelesinde en önemli zaferlerden biri olan Çanakkale Savaşı'nda vatanın bağımsızlığı ve bütünlüğü uğruna canını feda eden on binlerce vatan evladını sonsuz minnet, rahmet ve şükranla andıklarını ifade etti.

Başkan Sayık, Çanakkale'nin Türk milleti için öneminin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Benimle beraber burada muharebe eden askerler kesin olarak bilmelidir ki, bize verilen namus görevini eksiksiz yapmak için bir adım geri gitmek yoktur. Uyku, dinlenme aramanın, bu dinlenmeden yalnız bizim değil, bütün milletimizin sonsuza kadar mahrum kalmasına sebep olacağını hepinize hatırlatırım" ifadeleriyle de tarihe kazındığının altını çizdi.

Sayık, mesajında şunları kaydetti:"Bugün al bayrağımızın altında huzurlu ve güven içinde sürdürdüğümüz yaşamımızı, bizim için kendi rahatlarını feda eden aziz şehitlerimize borçlu olduğumuzu unutmamak ve bize emanet ettikleri bu cennet vatanın selameti için var gücümüzle çalışmak bizlerin en kıymetli görevidir. Bu itibarla milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un 'Çanakkale Şehitlerine' adlı eserinde de söz ettiği gibi 'tarihe sığmayacak' olan aziz şehitlerimizi bir kez daha hürmetle anıyor, vatanı ve bayrağı uğruna canını korkusuzca feda eden tüm şehitlerimize rahmet diliyorum." .(urfa haber-şanlıurfa haber-urfa haberleri-şanlıurfa haberleri-haber urfa-urfa son dakika)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 Kişinin Öldüğü Silahlı Kavga Kamerada
6 Kişinin Öldüğü Silahlı Kavga Kamerada
Haliliye'de Ekmek İsrafı Önleniyor
Haliliye'de Ekmek İsrafı Önleniyor