Şehit öğretmenin adı,ölümsüzleşti

Şehit öğretmenin adı,ölümsüzleşti

Tunceli Pülümür karayolunda PKK'lı teröristlerce şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz'ın ismi, görev yaptığı Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki okula verildi.

08 Ağustos 2017 - 13:37 - Güncelleme: 08 Ağustos 2017 - 13:47

Tunceli-Pülümür karayolunda 16 Haziran tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yolu kesilip aracı yakıldıktan sonra kaçırılarak şehit ettirilen, Necmettin Yılmaz öğretmenin ismi, Şanlıurfa Valiliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından alınan kararla görev yaptığı okula verildi.

Şanlıurfa-Siverek ilçesi Çiftçibaşı kırsal mahallesinde öğretmenlik görevini yapan ve yaz tatilinin girmesiyle birlikte memleketi Gümüşhane’ye dönerken Tunceli-Pülümür karayolunda 16 Haziran tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yolu kesilip aracı yakıldıktan sonra kaçırılarak şehit ettirilen, Necmettin Yılmaz öğretmenin ismi, Şanlıurfa valiliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından alınan kararla görev yaptığı okula verildi.

İlçeye 30 kilometre mesafede bulunan Çiftçi başı kırsal mahallesinde yapılan törenle Siverek ilçe Kaymakamı Metin Demirel ve Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan tarafından şehit öğretmenin ismi yazılı oldu tabela asıldı.

Konu hakkında konuşma yapan Siverek İlçe Kaymakamı Metin Demirel şunları söyledi: “Şanlıurfa valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından alınan karar doğrultusunda, şehit öğretmenimiz Necmettin Yılmaz’ın ismini ölümsüzleştiriyoruz. İnşallah Türkiye Cumhuriyeti devleti, baki kaldıkça öğretmenimizin adı da, burada yaşayacaktır. Allah’tan öncelikle Necmettin Yılmaz kardeşimize, bu vesileyle tüm şehitlerimize rahmet diliyorum, minnetlerimi ifade ediyorum. Allah merhametiyle ve rahmetiyle tüm şehitlerimizi kucaklasın. Tekrardan tüm milletimizin başı sağolsun” dedi

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan’da yaptığı açıklamada “ Bilindiği gibi öğretmenimiz Necmettin yılmaz teröristler tarafından şehit ettirildi. Bu olaydan sonra bakanımızın talimatıyla, kendi görev yapmış olduğu okula Necmettin Yılmaz öğretmenimizin ismi verildi. İlçe Milli Eğitim müdürlüğümüz, ilçe kaymakamlığımız tabelayı hazırladılar, bizde gerekli onayları aldıktan sonra, bugün tabelamızı astık. Bu tarih itibarıyla Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın ismi sonsuza denk bu okulda yaşayacak ve bu okulda yüzlerce, binlerce Necmettin öğretmenler yetişecek. Bizde burada hem öğrencilerimizi, hem muhtarımızı ve hem de köylülerimizi ziyaret etme fırsatını da bulduk, herkes şehit öğretmenimizi çok seviyorlar, onun her an ve her zaman yanlarında olduklarını belirtiyorlar. İnşallah ilerdeki günlerde Necmettin hocanın öğrencilerini, ilçe Milli Eğitim Müdürümüz ve bir gurup öğretmenimizle birlikte öğretmenimizin ailesini ziyaret etmek üzere Gümüşhane’ye göndereceğiz. Orada şehit öğretmenimizin anne ve babasının ellerini öpmelerini sağlayacağız”

Konuşmalar sonrasında Siverek Kaymakamı Metin Demirel ve İl Milli Eğitim müdürü Şerafettin Turan tabelayı astı.

 Törene Siverek İlçe Kaymakamı Metin Demirel, Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İl Şube Müdürdü Ziya Suluyer, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nuri Kapanoğlu, şube müdürleri, öğretmenler, köy sakinleri ile Şehit öğretmenin öğrencileri katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfaspor’dan 4 Transfer
Urfaspor’dan 4 Transfer
Suruç'ta Feci Kaza, 1 Ölü 6 Yaralı
Suruç'ta Feci Kaza, 1 Ölü 6 Yaralı