Şeker Yerken Zehirlenebilirsiniz

Şeker Yerken Zehirlenebilirsiniz

Urfa’da Gölbaşında Şekercilik yapan Recep ÇELİK kurban bayramı nedeni ile vatandaşların şeker alış verişi ile ilgili Şanlıurfa 63 Haber açıklamalarda bulundu.

30 Ağustos 2017 - 01:17

Urfa’da Gölbaşında Şekercilik yapan Recep ÇELİK kurban bayramı nedeni ile vatandaşların şeker alış verişi ile ilgili Şanlıurfa 63 Haber açıklamalarda bulundu.

Recep Çelik; Kurban bayramı geldi, şekerlerimizi getirdik fiyatlarımız aynı, iş oranını sorarsanız eskisi gibi işler olmuyor tabi bu sıcaklardan da kaynaklanıyor, şuan milletin hükmü de yok almaya inşallah iyi geçer kurban bayramımız, inşallah hayırla geçer, kazasız belasız geçer Allah hepimizin yardımcısı olsun. Fiyatlar aynı, şekerler 5, 6 lira yan, geçen kurban bayramlarına göre aynı ama eski kurban bayramlarını arıyoruz. Eski kurban bayramları daha şenlikliydi, daha kalabalıktı ama şuan o kalabalığı, o şenliği göremiyorum ben bunlar sıcaktan da kaynaklanabilir, işsizlikten de kaynaklanabilir. Vatandaşlarımız dikkatli olsunlar, halkımız hangilerini alacaklarını biliyorlar, şuan fiyatlarımız 5, 6 lira tabi daha pahalı olanları da var herkes hükmüne göre, kimin gücü hangisine yetiyorsa halkımız zaten onu da alıyor. İnşallah hayırla geçer herkese de hayırlı kurban bayramı diliyorum. Herkes hükmüne göre alması lazım, kim ne kadar tüketebiliyorsa o kadar alması lazım mesela 1 kilo alması gerekiyor ise 5 kilo alması lazım, ne kadar gücü yetiyorsa o kadar alsın. Kalırsa tabi pis olup, bozulur sadece şeker için değil bütün yiyecekler için geçerlidir. Hayır, bayramdan sonra da şeker ve çikolatalarımız bulunuyor ama kimileri fazla alıyor geniş aile oldukları için yani onlar da hükmüne göre alıyorlar yani ben öyle düşünüyorum.

Şeker alırken tadına bakıp alın

Çelik,Bir tane açıp tadına bakması lazım hoşuna gidiyorsa taze ise zaten kişi anlar, tadına bakınca tamamdır eğer hoşuna gidiyorsa kalitelidir, tabi bir de markasından anlaşılır. Tabi, şuan 5, 6 lira olunca normaldir yani gücü olanlar da olmayanlar da alabilirler, ondan daha düşüğü de zaten yaramayan şekerdir ellerinden çıkarsınlar diye 2, 3 liraya veriyorlar ve 2, 3 liralık şekerde hiçbir şey değil. Zaten kötü olmasa o fiyata vermez, değmez onu yapmaya glikozdan, yaramayan, boş şekerden yapılıyor halkımızın bu konuya dikkat etmesi lazım, ucuz diye 2, 3 liraya kanmamaları lazım. Eğer kilosu 5, 6 lira ise almamaları lazım hükmün varsa, gücün yetiyorsa kilosu 15, 20 liraya olan da var onları alabilirler.Mesela ben eve 3 kilo falan alıyorum, biz geniş aile olduğumuz için yetiyor bize, kimileri yarım kilo alıyor, kimileri 1 kilo alıyor, kimileri 10 kilo alıyor herkesin hükmüne göre.  Çünkü şeker alınca ilk fiyatını soruyor kimileri de kaliteye bakıyor pahalı olması önemli değil aç bak hoşuna gidiyorsa al. Fiyatı yerinde ilk kaliteye bakmak lazım, ilk kalite önemli, sağlık önemli sağlıksız şeker almasınlar. Zaten onların fiyatı 2 – 3 liradan başlıyor onlar insanı zehirleyebilir halkımızın bu konuya çok dikkat etmesi lazım.Ünlü markaların sahtesi ile ilgili  olarak ise Tabi, onlar zaten şüphe çeker onlara dikkat etmek gerekir, sonuçta ünlü markası olması önemli değil şuan da herkes kendi bildiğini yapıyor.  Kurban bayramıdır herkes dikkat etsin yaralanma falan olmasın, belediyelerimizin kesim yerlerinde kesim yapsınlar, onlara dikkat ederlerse halkımız inşallah kurban bayramını hayırla, mutlulukla bitirirler, zaten yılda bir oluyor buna da dikkat etsinler, hayvanlarını serbest bırakmasınlar. Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sanal Gerçekliğin 5. Çalıştayı Almanya’da Yapıldı
Sanal Gerçekliğin 5. Çalıştayı Almanya’da Yapıldı
Dünyanın Her Yerinden Şanlıurfa'ya Çiçek Yağdı
Dünyanın Her Yerinden Şanlıurfa'ya Çiçek Yağdı