Şerif Özden Başarı Ortaokulu’nda Kütüphane Açıldı-Videolu...

Şerif Özden Başarı Ortaokulu'nda Kütüphane Açıldı-Videolu Haber

Şanlıurfa Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ilçedeki Şerif Özden Başarı Ortaokulu'nda kurulan kütüphanenin açılı törenine katıldı

28 Mart 2018 - 16:56

Şanlıurfa Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ilçedeki Şerif Özden Başarı Ortaokulu'nda kurulan kütüphanenin açılı törenine katıldı.Açılışta konuşan Başkan Baydilli, okumanın öneminden bahsederek, gelişmenin ve büyümenin yolunun okumaktan geçtiğini söyledi.Sık sık okulları ziyaret ederek öğrenciler ve eğitimcilerle bir araya gelen Şanlıurfa Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ilçedeki Şerif Özden Başarı Ortaokulu'nu ziyaret ederek burada kurulan kütüphanenin açılışına katıldı. Açılışta Başkan Baydilli'nin yanı sıra Karaköprü İlçe Kaymakamı Ahmet Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Murat Yanmaz, Şerif Özden Başarı Ortaokulu Müdürü İsmail Kaya, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Açılışın ardından konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli okumanın insanlar için önemli bir değer olduğunu dile getirerek, açılan kütüphanenin öğrencilere hayırlı olmasını diledi. Başkan Baydilli, "Bulunduğumuz şehrin, ilçenin ve kendimizin gelişiminin en önemli yolu okumaktan, öğrenmekten geçiyor. Gençlerimize kitap okumanın önemini anlatmamız ve bu alışkanlığı onlara aşılamamız gerekiyor. Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ile birlikte okumaya teşvik için işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Bu güzel kütüphanenin okula ve öğrencilere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

Karaköprü İlçe Kaymakamı Ahmet Yıldız ise Karaköprü'deki okullarda kitap okumaya ağırlık verildiğini, belli okuma saatleri oluşturularak öğrencilerin okumaya teşvik edildiğini dile belirtti. Kaymakam Yıldız, "Her ders öğrencilerimiz için önemlidir ama kitap okumadan diğer derslerde de başarılı olunması zordur. Bu yüzden kitap okumaya önem veriyoruz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte 'Karaköprü Okumayı Seviyor' sloganını okullarımıza asıyoruz. Bu güzel kütüphanenin de okulumuza ve öğrencilere hayırlı olmasını diliyor, katkıları geçen herkese teşekkür ederim" dedi. Kütüphane açılışından sonra Başkan Baydilli ve Kaymakam Yıldız öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Raftingde korku dolu anlar
Raftingde korku dolu anlar
Beşinci kattan düşen kedisi için 190 bin lira harcadı
Beşinci kattan düşen kedisi için 190 bin lira harcadı