Siverek Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından geçen yıl
açılan Ramazan Acarlar Gençlik Evlerinde YGS/LYS eğitimi gören 74 öğrenci bir
yıl boyunca emek harcayarak çeşitli üniversiteleri kazandılar.
Kültür Müdürlüğü Gençlik evleri kapsamında geçen yıl maddi imkânları yetersiz öğrencilere yönelik başlattığı kurslarda eğitim alan 74 öğrenci çeşitli üniversiteleri kazanarak Siverek’in gururu oldular.
Geçen yıl olduğu gibi bu yılda YGS/LYS eğitimi alacak olan öğrencilere yönelik çalışmaların devam edeceğini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Postacı konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti.’’Belediye Başkanımızın talimatları doğrultusunda geçen yıl başlattığımız Gençlik evleri projemizde 74 öğrencimiz üniversiteyi kazanıp bizleri onurlandırdılar, bizde belediye olarak onların bu zorlu yolunda imkânlarımız doğrultusunda destek olmaya çalıştık. Verdiğimiz eğitimler sonucunda çeşitli üniversiteleri kazanarak hayatlarına yön veren öğrencilerimize başarılar diliyoruz’’dedi.
Postacı ‘’Gençlik Evlerine kayıtların bu yılda devam edeceğini, kayıt yapmak isteyenlerin Ramazan Acarlar Gençlik merkezine başvurmaları gerektiğini’ belirterek ‘Gençlik Merkezlerindeki tüm hizmet ve dokümanların ücretsiz olduğunu’’belirtti.
GENÇLİK EVLERİNDE EĞİTİM ALARAK ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZİN TAM LİSTESİ;
S.NO ADI SOYADI ÜNİV ADI BÖLÜMÜ
1 HAKAN ÇELİK-İZMİR 9.EYLÜL-PDR
2 İLKNUR BUCAK-ADIYAMAN-PDR
3 HASAN HANPOLAT-GİRESUN-PDR
4 AZİZE İREM ASLANCA-TRABZON-PSİKOLOJİ
5 HASAN BAVER GENGEÇ-İSTANBUL-AREL ÜNİV PSİKOLOJİ
6 KÜBRA ÖGAT-ERZİNCAN-HEMŞİRELİK
7 MEKİYE ÖĞAT-KIRKLARELİ-HEMŞİRELİK
8 İBRAHİM HALİL ERSAN- SİİRT-SINIF ÖĞRETMENLİĞİ
9 MERAL PEKÇE-ADIYAMAN-SINIF ÖĞRETMENLİĞİ
10 RIDVAN YANARDAĞ-YOZGAT-ÇOCUK GELİŞİMİ
11 MURAT ÖZGENÇ-MARDİN-İLAHİYAT
12 HAVVA YEŞİLKAYA-SİİRT-İLAHİYAT
13 CANAN GERÇEK-SİİRT-İLAHİYAT
14 FATOŞ KILIÇARSLAN-ARTVİN-İLAHİYAT
15 SİBEL ALUŞ-OSMANİYE-İLAHİYAT
16 DOĞAN İNALPOLAT-SAKARYA-İLAHİYAT
17 TAHİR TATAR-İSTANBUL-KAVRAM İLAHİYAT
18 SADULLAH BATURALP-ESKİŞEHİR-ANADOLU ÜNİV-İLAHİYAT
19 ZÜBEYİR BADECİ-ADIYAMAN-ARAPÇA ÖĞRETMENLİĞİ
20 SEVDA BAŞARANOĞLU AĞRI BİLGİSAYAR ÖĞRT
21 ÖMER FARUK ÖZTÜRK NİZİP TÜRKÇE ÖĞRET
22 ASLIHAN GÜLHAN MALATYA TÜRKÇE ÖĞRET
23 SİBEL GÜLDİKEN GİRESUN SOSYAL BİLGİLER
24 RAMAZAN ACARLAR MANİSA SOSYAL BİLGİLER
25 EBRU YAĞMUR ADIYAMAN SOSYAL BİLGİLER
26 HACI TOYCAN ARDAHAN TARİH
27 MELTEM TOKTAŞ K.MARAŞ COĞRAFYA
28 CERRAH CİHAN İREN K.MARAŞ COĞRAFYA
29 FERİT BAHÇİVAN ELAZIĞ FIRAT ÜNİV COĞRAFYA
30 REMZİ YILDIZ SAKARYA FELSEFE ÖĞRETMENLİĞİ
31 EMRULLAH KURT MALATYA FELSEFE ÖĞRETMENLİĞİ
32 SULTAN ESKİN DİYARBAKIR FELSEFE ÖĞRETMENLİĞİ
33 GÜLBAHAR ALBAYRAK MALATYA SOSYOLOJİ
34 ZEYTUN KARADAĞ Ş.URFA SOSYOLOJİ
35 RAMAZAN ARSLAN ARDAHAN SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ
36 MELEK GÖKAY ÇANKIRI SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ
37 MAHMUT HANİFİ KÖSER KARS SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ
38 İ.HALİL KÖK ANTALYA KAMU YÖNETİMİ
39 GARİP TÜYSÜZ İSTANBUL GELİŞİM ÜNİV İŞLETME
40 ZELAL KOŞHAN ZONGULDAK İŞLETME
41 REMZİYE GÜLİPEK DİYARBAKIR ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİ
42 PINAR CANBEKLER KAYSERİ RADYO TELEVİZYON
43 BERFİN ÖLÇÜT HARRAN AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI (2)
44 ROZALİN KIRMIZISAÇ KİLİS AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI (2)
45 MİNE ÇAKMAK İSTANBUL NİŞANTAŞI /AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI (2)
46 SİNAN BURHANKULU İSTANBUL BEYKENT(AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI (2)
47 ALİ DÜZ İSTANBUL BEYKENT(AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI (2)
48 SALİH KALENDERLİ ADIYAMAN BANKACILIK VE SİGORTACILIK (2)
49 AYHAN POLAT SİVAS BANKACILIK VE SİGORTACILIK (2)
50 SEFER TATA ISPARTA HARİTA VE KADASTRO(2)
51 METİN BUDACI BİNGÖL MEKATRONİK(2)
52 BEYZANUR KOÇ KONYA SELÇUK ÜNİV - ODİYOMETRİ(2)
53 ESMA KEKLİK BAYBURT YAŞLI BAKIMI (2.yıl)
54 REVŞAN GÜNÇAVDI ADIYAMAN LABORANT VETERİNERLİK(2)
55 MESUT BAYRAKTAR BURDUR ATT(2)
56 FERMAN TEKÇE İSTANBUL BİRUNİ ÜNİV A.HİZMETLERİ (2)
57 PINAR GEYİK İSTANBUL BEYKENT(A.HİZMETLERİ(2)
58 MÜCAHİT KORKUTAY SİİRT SAĞLIK MESLEK YÜKSEKOKULU
59 HAVVA İDİZ VAN DİYALİZ
60 SERVET EKİNBAŞ İSTANBUL NİŞANTAŞI - DİYALİZ (2)
61 SELMA ÖZDOĞAN ERZURUM BÜRO YÖNETİMİ(2)
62 ADAR ZİLAN DEĞER Ş.URFA BÜRO YÖNETİMİ(2)
63 EBRU DAŞÇI ERZURUM ATATÜRK ÜNİV - SOSYAL HİZMETLER
64 SEÇİL KOCABABA BİNGÖL SOSYAL HİZMETLER
65 KAFUR TURGUL MERSİN İNŞAAT TEKNİKERLİĞİ
66 ALİ KARAKUŞ ADIYAMAN İNŞAAT TEKNİKERLİĞİ
67 EYÜP DANAT Ş.URFA İNŞAAT TEKNOLOJİSİ
68 GÜLBİN DEMİRBÜKEN AKSARAY İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ(2)
69 SULTAN ALBAYRAK BİNGÖL ELEKTRİK VE ENERJİ(2)
70 HAMZA KINALI Ş.URFA ELEKTRİK VE ELEKTRONİK (2)
71 ŞÜKRAN ARGİŞ DİYARBAKIR ADALET(2)
72 ORHAN EKİNBAŞ İSTANBUL GELİŞİM ÜNİV ODYOLOJİ(2)
73 SÜMEYYE BİLGEN ESKİŞEHİR HALK İLİŞKİLER (AÖF)
74 ABDÜLSELAM ÖZTÜRK ESKİŞEHİR İLAHİYAT (AÖF)
sumeyye pantalon varmi