Siverek Kültür Merkezine Kavuştu

Siverek Kültür Merkezine Kavuştu

Şanlıurfa Siverek ilçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Kültür merkezinin açılışı gerçekleşti.Sanatın merkezi Siverek Kültür Merkezine Kavuştu

06 Haziran 2018 - 01:54

Siverek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sayesinde kültür merkezine kavuştu. Merkezin açılışında konuşma yapan Başkan Çiftçi, "Hizmet AK Belediyelerin ve AK hükümetlerin işidir. Siverek ile birlikte kalkınmayı hedefleyen Büyükşehir, daha nice hizmetleri halkımıza sunacaktır" dedi.

Şehir merkezinde ve 13 ilçenin tümünde aynı hizmetleri halkla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, semt pazarları, semt sahaları, alt ve üst yapı derken sosyal hayata yönelik projeleri ile de dikkat çekiyor. Başkan Nihat Çiftçi'nin 'Her ilçemizde kültür merkezleri olmalı' vizyonu ile başlattığı kültür merkezi hizmet atağında Siverek Kültür Merkezinin inşaatı tamamlanarak hizmete sunuldu.

BAŞKAN ÇİFTÇİ: SİVEREK, SANATIN MERKEZİ

İçerisinde 710 kişilik konferans salonu, idare binası, anfi, atölyeler, otopark ve çocuk kütüphaneleri yer alan merkezin açılışında halka seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, " Siverek ilçemiz kültürün ve sanatın şehirlerinden biri. Şuanda açılışını gerçekleştireceğimiz Kültür Merkezimizin Siverek'e yakıştığını belirtmek istiyorum. İnşallah bu merkezde Siverekli kardeşlerimizin  bir çok sanat ve kültür faaliyetlerinden faydalanacağını temenni ediyorum. Buranın açılışının ardından bu merkezimizi protokol ile Siverek Belediyemize devreceğiz. Çünkü bu tesis tüm Siverekli kardeşlerimizindir. Tüm kamu kurum kuruluşların, derneklerin burada etkinlik düzenleyebileceği bir mekandır. Tesisimiz 4 bin 600 metrekarelik kapalı alanı ile toplamda 7 Bin metrekarelik  alan üzerinde kuruldu. Toplamda 6 Milyon liralık bir bütçe ile tamamlandı. 750 Kişilik konferans salonu ile içinde kütüphanelerin, atölyelerin, oyun salonları ve özel bölümlerden oluşan bir merkez bulunmakta" dedi.

"HİZMETİN ADRESİ AK BELEDİYELER"

Büyükşehir Belediyesi olarak 13 ilçenin tümüne aynı hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olduklarını da sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi, "AK Belediyeler ve AK hükümetler hizmetin adresidir. Türkiye'deki büyük projelerin mimarı hükümetimiz ve Reisi Cumhurumuz olmuştur. Yerel yönetimlerde de gücünü yine Cumhurbaşkanımız, Bakanlarımız ve Milletvekillerimizden almıştır. Partimizin de kurumlarımızın da sahiplerleri halkımızdır. İlk Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumuzda gelip şöyle bir Siverek'i incelediğimizde alt yapı sorunun olduğunu, yeşil alan anlamında yetersiz olduğunu, çöplerin bilinçsiz bir şekilde depolandığını, içme arıtma tesisinin olmadığını atık arıtma tesisin de başlayıp bitmediğini gördük. Aynı şekilde toplu taşıma da yetersiz olduğunu gördük. Ve Bismillah diyerek alt yapı ile yağmur suyu, kanalizasyon, prestij caddeler, sıcak asfalt ve ulaşım anlamındaki düzenlemelerimiz ile hizmet startını verdik. Aynı şekilde Siverek'imizin en büyük yatırımlarından biri olan içme suyu arıtma tesisimiz ile devam ettik. Büyükşehir Belediyesi olarak Selim Pınar Vadimiz ile yeşil alan atağını başlattık.  Katı atık taşıma istasyonumuzu kurarak elde edilen atığı Şanlıurfa'mıza taşıyarak enerji elde ediyoruz. Bunun yanında Siverek kırsal bölgemizi en çok ilgilendiren gurup içme suyu çalışmalarına başladık. Bunları 2.5 yıl gibi kısa bir sürede tamamladık. Hamd olsun ki bu çalışmalarımız kısa sürede bitti" şeklinde konuştu.

GÜLPINAR: HAYALİM GERÇEK OLDU

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar da, "Bu güzel binayı görünce duygulanmamak mümkün değil. Hayallerimizin bir tanesinin gerçekleştirildiği bir an daha yaşıyoruz. İnşallah Siverek'te çok daha güzel hizmetler olacak. Bu işte en büyük emeklerinden biri olan Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum.  Siverek'i hak ettiği yere getirme adına gerçekten çok hizmetlere vesile oluyor. İnşallah en yakın zamanda Cumhurbaşkanımız Siverek'i ziyaret konusunda bir sözü vardı. İnşallah bu salonda Siverek halkına hitap eder. Bu da bizim bir temennimiz ve duamız olsun" şeklinde konuştu.

YILMAZ'DAN BAŞKAN ÇİFTÇİ'YE TEŞEKKÜR

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz ise, "Bugün bizler açısından mutlu bir gün. Hayallerimizin gerçeğe kavuştuğu günlerden birini yaşıyoruz. Çünkü Siverek halkı hizmetlerin en iyisine layıktır. Bu güzel ve devasa bir tesisi bu güzergahta bulmak bizleri sevindiriyor. Mevkiler makamlar geçicidir hepimiz faniyiz ama kalıcı olanlar bunun gibi eserlerdir. Öncelikle bu devasa eserler başta olmak üzere Siverek merkezine, kırsalına yapmış olduğunuz hizmetlerinden dolayı Siverek halkı adına şükranlarımızı sunuyoruz" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da Özel Okul Kapatıldı
Şanlıurfa'da Özel Okul Kapatıldı
Haliliye'de Yeni Yollar Hizmete Sunuluyor
Haliliye'de Yeni Yollar Hizmete Sunuluyor