Siverek’te İlkokul Haftası Etkinlikleri Yapıldı

Siverek'te İlkokul Haftası Etkinlikleri Yapıldı

Şanlıurfa Siverek Ofis mahallesinde bulunan Halit Gülpınar ilkokulunda İlköğretim Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

21 Eylül 2018 - 14:52

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde İlköğretim Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi  İlçenin Ofis mahallesinde bulunan Halit Gülpınar ilkokulunda düzenlenen etkinlik, bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

İlkokul haftasının anlam ve önemi hakkında meydana getirilen mevzuşmaların ardından, minik öğrenciler tarafınca şiir dinletisi ile dans gösterimi yapıldı. Etkinlikte Siverek halk oyunları ekibi, davul, zurna eşliğinde halk oyunları sergiledi. Etkinler hemen sonra öğrenciler ile öğretmenler birlikte hatıra ağaçları dikti. İlçe ulusal Eğitim, Şube Müdürleri ile öğretmenler tarafınca yeni okula başlamış olan öğrencilere değişik hediyeler verildi. Etkinlik ile ilgili açıklamada bulunan, etkinlik organizatörü İngilizce Öğretmeni Mehmet Ersöz, "Her yıl okulların açıldığı ilk yedi günde, çeşitli kutlamalar yapılarak, okulların açılışı kutlanır. Bizde öğrencilerimizi okula alıştırmak için güzel bir etkinlik yapmış olduk. Etkinlikte öğrenciler şiir okudu, dans etti ve doyasıya eğlendi. Daha sonrasında öğrencilerle beraber hatıra ağaçları diktik. Güzel bir etkinlik oldu, alın teri döken herkese teşekkürler” dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Oyuncak Ayının İçerisinde Bomba Çıktı
Oyuncak Ayının İçerisinde Bomba Çıktı
Eyyübiye'de İnşaat İskelesi Çöktü 5 Yaralı
Eyyübiye'de İnşaat İskelesi Çöktü 5 Yaralı