Siverek’te Miraç Kandili İhya Edildi

Siverek’te Miraç Kandili İhya Edildi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, ilçe Müftülüğü tarafından düzenlenen mevlid programıyla, Miraç gecesi ihya edildi.

14 Nisan 2018 - 11:38

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, ilçe Müftülüğü tarafından düzenlenen mevlid programıyla, Miraç gecesi ihya edildi.Siverek Müftülüğü tarafından şehir merkezi ile kırsal mahalleler de bulunan tüm camilerde, Yatsı namazı öncesi yapılan vaazlarla gecenin önemi anlatılırken, namazın ardından da mevlid-i şerifler okutuldu.

İlçe merkezin de bulunan Ulu camide yapılan Kandil programında, okunan mevlid ve dualar sonrasın da cemaate ikramlar verildi.

Miraç kandili ile ilgili açıklamalar da bulunan Siverek vaizi Muhammed Alphan, “ Miraç gecesi hürmetine yüce rabbimizden İslam alemine bereket ve barış getirmesini temenni ediyorum. Bilindiği gibi bu gece Recep ayının 27. Gecesi ve bu gece de İsra ile Miraç kandili hadiseleri olmuştur. Bizde Siverek Müftülüğü olarak, ilçe merkezi ile kırsal mahallelerde bulunan camilerimiz de Kur’an’ı Kerim ve Miraç gecesi münasebetiyle Mevlid’i şerif okuttuk. Özelikle Siverek Ulu Cami’de geniş katılımlı bir program düzenledik. Rabbimiz yaptığımız bu faaliyetleri kabul buyursun. Bu gece inşallah Müslümanların barışına, onların huzuruna sebep olur. Çünkü bu mübarek geceler de yapılan dualar inşallah biraz daha kabule yakındır. Dolaysıyla Müslümanlar bu gibi geceler de biraz daha fazla birbirlerine dua etmeli” diye konuştu.(Şanlıurfa 63 Haber-Şanlıurfa Haberleri- Urfa Haber- siverek haber)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eyyübiyeli Gençler Başarıları İle Göz Dolduruyor
Eyyübiyeli Gençler Başarıları İle Göz Dolduruyor
Akpiyar Semt Pazarı Hizmete Açıldı
Akpiyar Semt Pazarı Hizmete Açıldı