Siverek’te Okullar Onarılıyor

Siverek'te Okullar Onarılıyor

İstanbul’da bulunan Dünya Çocukları Derneği (DUCODER) Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaklaşık 30 yıl öncesinde yapılan kırsal mahallelerde ki okullar onarılıyor.

05 Ocak 2018 - 19:46

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaklaşık 30 yıl öncesinde yapılan kırsal mahallelerde ki okullar onarılıyor. Merkezi İstanbul’da bulunan Dünya Çocukları Derneği (DUCODER) ile Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle, 30 yıl öncesinde yapılmış ve zamanla doğal affet ve değişik nedenlerden dolayı, kullanılmaz hale gelen tek sınıflı okullar onarılarak, eğitim ve öğretime elverişli hale getiriliyor.

Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, "İlçemizde 2017 yılında eğitime yapılan yatırımlar sonucu, okul bina eksikliklerimizi büyük ölçüde giderdik. 2018 yılında da ilçemizde eğitime yapılacak yatırımlarla, eğitim ve öğretiminin eksikliklerini bitirmeyi amaçlıyoruz. Yeni okul binaları inşaatları sürdüğü gibi, kırsal mahallelerde bulunan ve bundan 30-35 yıl öncesinde yapılmış Birleştirilmiş Sınıf Okullarımızı onarıyor ve eğitim ve öğretime elverişli hale getiriyoruz. Bu çalışmada bizden desteklerini esirgemeyen, İl Milli Eğitim Müdürümüz Şerafettin Turan ve dünya çocukları derneği gönüllülerine çok teşekkür ediyorum” dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kanlar içerisinde yardım bekledi
Kanlar içerisinde yardım bekledi
Tır sürücüsünün ölümüyle ilgili 3 tutuklama
Tır sürücüsünün ölümüyle ilgili 3 tutuklama