Siverek’te Şehir Tiyatrosu Kuruldu

Siverek'te Şehir Tiyatrosu Kuruldu

Şanıurfa’nın Siverek ilçesinde Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği (Sivil-Der) tarafından ilçede görev yapan öğretmenler tarafından şehir tiyatrosu kuruldu

03 Ocak 2018 - 16:09

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Sivil-Der tarafından şehir tiyatrosu kuruldu. Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği (Sivil-Der) tarafından ilçede görev yapan öğretmenler tarafından şehir tiyatrosu kuruldu. Yeni kurulan şehir tiyatrosu atölye çalışmalarına başlayarak kısa sürede oyun sahnelemeyi planlıyor. Konu ile ilgili Sivil-Der Başkanı Vahap Bayram yaptığı açıklamada, "Siverek Kültür ve Sanat alanında içinde barındırdığı potansiyeli ne yazık ki uygun koşullar veya imkân olmadığı için gerekli şekilde bunu kullanamıyor. Ülkemizde birçok İl’den büyük olan Siverek’imizin tiyatro anlamında bu eksiklikleri gördük ve bir şehir tiyatrosu kurulması yönünde karar aldık. Şehir tiyatrosu fikri geçen yıl düzenlediğimiz Liseler arası tiyatro yarışmasından oluştu. Çünkü genç öğrenci arkadaşlarımız ustalıkla oyunları oynadıklarını gördük, bundan yola çıkarak şehir tiyatrosu kurma kararı aldık. Kısa süre önce kurulmamıza rağmen bir çok arkadaşımız ekibimize dahil oldular bu sayının artacağını da düşünüyoruz" dedi.

Siverek Şehir Tiyatrosunun eğitmenliğini yapan Şehmus Çilenti ise yaptığı açıklamada, "Şehir tiyatrosunda şuanda 40 arkadaşımız var. Halk eğitim bünyesinde açtığımız kurslarla da yeni arkadaşları kazanmayı hedefliyoruz. Atölye çalışmalarımızda çok güzel şeyler ortaya çıkıyor. Bunun meyvelerini ileride alacağımızı düşünüyorum. Şuanda sadece Öğretmen arkadaşlardan oluşan bir grup kurduk ilerleyen süreçte bunun daha ileri bir aşamaya taşımayı hedefliyoruz. Ben ve gruptaki arkadaşlar en kısa zamanda oyunumuzu sergilemek için heyecanlıyız. Bizlere katkıda bulunan herkese ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.(Şanlıurfa 63 Haber)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa Suriye Sınırında Dikkat Çeken Detay
Şanlıurfa Suriye Sınırında Dikkat Çeken Detay
Tren Kazasında Hayatını Kaybeden Yusuf Yetim Defnedildi
Tren Kazasında Hayatını Kaybeden Yusuf Yetim Defnedildi