Siverek’te Z Kütüphane kuruldu

Siverek'te Z Kütüphane kuruldu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı Okullar Hayat Olsun projesi kapsamında Şehit Öğretmen Cuma İbiş ile Halit Gülpınar ortaokullarında, zenginleştirilmiş kütüphane (Z kütüphane) kuruldu.

13 Temmuz 2017 - 14:16 - Güncelleme: 27 Eylül 2018 - 13:10

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde "Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında Şehit Öğretmen Cuma İbiş ile Halit Gülpınar ortaokullarında, zenginleştirilmiş kütüphane (Z kütüphane) kuruldu.

İlçe kaymakamı Metin Demirel ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu ilçede ilk kez kurulan Z kütüphaneleri gezerek, okul idarecilerinden bilgi aldı. İlçe Kaymakamı Demirel konuyla ilgili yaptığı açıklamada “ İlçemizde ilk aşamada iki Z yani zenginleştirilmiş kütüphane çalışması başlatıldı ve şuan incelememizde bu çalışmalar bitmiş durumda, 2017-208 eğitim ve öğretimde öğrencilerimizin hizmetine girecekler.

Zenginleştirilmiş kütüphane adı üzerinde olduğu gibi, zengin bir içeriğe sahip, nedir bunlar? Örneğin: Tamamen Milli Eğitim Bakanlığı onaylı, öğrencilerimizin gönül rahatlığıyla okuyabilecekleri zengin kitap içeriği, öğrencilerimize İnternet imkanı ve nezih modern bir kaffe ortamında çalışma imkanlarını içeriyor. Bu kütüphaneler sayesinde öğrencilerimiz daha fazla okumaya zaman kazanacaktır. Kütüphanemizin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 Kişinin Öldüğü Silahlı Kavga Kamerada
6 Kişinin Öldüğü Silahlı Kavga Kamerada
6 Kişinin Öldüğü Kavga İle İlgili Flaş Gelişme
6 Kişinin Öldüğü Kavga İle İlgili Flaş Gelişme