Siverek’teki Köy Okulunun Başarısı Koleji Geçti

Siverek'teki Köy Okulunun Başarısı Koleji Geçti

Şanlıurfa Siverek Yapılan LGS Sınavında Üstüntaş Köy Okulu 27.İnci olurken il genelinde 86.Olarak Başarısı ile Koleji geçti

04 Ocak 2019 - 20:53 - Güncelleme: 04 Ocak 2019 - 21:02

Şanlıurfa Siverek Üstüntaş Köy Okulunun Başarısı Kolejleri Geçti Üstüntaş Mahallesinden bulunan İlk ve ortaokulda il genelinde yapılan LGS Deneme Sınavında 27.İnci olurken il genelinde 86.Oldu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde kırsal mahallede eğitim öğretim yapan köy okulu yapılan deneme sınavında ilçe genelinde 3’üncü il genelindeyse 27’inci olarak özel okulları ve kolejleri geçerek büyük başarı elde etti.

Geçen hafta Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle il genelinde yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) yapıldı. Bu deneme sınavına katılan İl genelinde 597 resmi ve özel ortaokullar arasında Üstüntaş ortaokulu 27’inci, ilçe genelindeyse 86 resmi ve özel okullar arasında 3’üncü olarak büyük bir başarı sergiledi.

Öğrencileri başarıları için tebrik eden Üstüntaş İlk ve ortaokulu Müdürü Hüseyin Nurbiye,” Öğretmen ve öğrencilerimizle işbirliği içerisinde, düzenli çalışma sonucu bu başarıyı elde ettik, öğrencilerimiz çok çalışkan ve azimli. Eğitimde çıtamızı daha fazla yükseltmeyi ve daha fazla başarı elde etmeyi amaçlıyoruz. Özveri ile çalışan tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimiz tebrik ediyorum” dedi.

2019/01/2019-01-04-21-02-46.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Takla Atan Motosikletin Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Takla Atan Motosikletin Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Budak Ailesinin Acı Günü
Budak Ailesinin Acı Günü