Siverek’teki Okullarda Kapsamlı Temizlik

Siverek'teki Okullarda Kapsamlı Temizlik

Şanlıurfa Siverek Belediyesi Eğitime %100 Destek Projesi kapsamında okullarda kapsamlı bir temizlik çalışmasına başladı.

12 Eylül 2018 - 22:48

Şanlıurfa Siverek Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Belediye Başkanı Resul Yılmaz'ın talimatıyla Eğitime %100 Destek Projesi kapsamında okullarda kapsamlı bir temizlik çalışmasına başladı.

Yaklaşık 80 bin öğrencinin eğitim gördüğü okullarda temizlik çalışması yapan ekiplerimiz, temizliğini tamamladığı okulların derslik ve koridorlarını deterjanlı suyla baştan aşağı yıkadı. Ekiplerimiz, ayrıca kapı ve pencerelerin de temizliğini yaparak, öğrencilerin daha temiz ve sağlıklı sınıflarda eğitim almalarını sağlıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Temizlik İşleri Müdürü Metin Çokzaman; “Belediye Başkanımız Resul Yılmaz'ın talimatları doğrultusunda müdürlüğümüzde kurulan 2 ekiple okulların yarıyıl tatilinin bitmesine kısa bir süre kala şehir merkezindeki okullarda temizlik çalışmamızı başlattık. Şu anda ekiplerimiz, Cumhuriyet İlkokulu’nda çalışmalarına devam ediyor, Buradaki amacımız öğrencilerimizin tertemiz bir ortamda eğitimlerini sürdürebilmektir, Bizim diğer görevimiz ise eğitime katkı sağlamaktır, inşallah yarıyıl tatili bitene kadar okullarda çalışmalarımızı bitireceğiz.” dedi.

Yapılan temizlik çalışması için Belediye Başkanına teşekkür eden okul idarecileri, desteğin her alanda sürdüğünü belirterek, "Sayın belediye başkanımız gerek eğitimci kişiliğiyle, gerekse belediye başkanı kişiliğiyle okullara yaptığı katkıları biliyoruz, kendisine çok teşekkür ediyoruz başarıların devamını diliyoruz.” dediler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Oyuncak Ayının İçerisinde Bomba Çıktı
Oyuncak Ayının İçerisinde Bomba Çıktı
Eyyübiye'de İnşaat İskelesi Çöktü 5 Yaralı
Eyyübiye'de İnşaat İskelesi Çöktü 5 Yaralı