Siverekli Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı-Videolu Haber

Siverekli Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı-Videolu Haber

Şanlıurfa'yı Tanıyalım Projesi Kapsamında Siverekli Öğrenciler Arkeoloji Müzesi, Mozaik Müzesi, Mutfak Müzesi, Kent ve Müzik Müzesi'ni gezerek tarihe yolculuk yaptılar

30 Ekim 2017 - 09:03

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan 'Şanlıurfa´yı Tanıyalım' projesi kapsamında Siverek'ten gelen öğrencilere tarihe yolculuk gezisi düzenlendi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa olarak düzenlediği 'Şanlıurfa'yı Tanıyalım' projesi kapsamında öğrencilere, tarihe yolculuk gezisi düzenlendi. Siverek Molla Ramazan Anadolu İmam Hatip Lisesinden tarihi yolculuk gezisine katılan yaklaşık 100 öğrenci, Arkeoloji Müzesi, Mozaik Müzesi, Mutfak Müzesi, Kent ve Müzik Müzesi'ni gezerek tarihe yolculuk yaptılar.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Turizm Tanıtım Şube Müdürlüğü  görevlileri, Şanlıurfa'nın tarihi ve kültürel alanlarını profesyonel rehberler eşliğinde öğrencilere anlattı. Büyükşehir Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan "Şanlıurfa'yı Tanıyalım" projesi, Şanlıurfa'da öğrenim gören bütün öğrenciler için düzenlenecek. Tarihe yolculuk gezisine katılan öğrenciler Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye teşekkür ederek, "Büyükşehir Belediyemizin başlattığı proje ile ilk kez tarihi yerleri gezme fırsatı bulduk. Biz öğrenciler için çok güzel bir gezi oldu. Gezide emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi'ye teşekkür ediyoruz" diye konuştular.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harran'da Okula Gitmeyen Öğrenci Kalmayacak
Harran'da Okula Gitmeyen Öğrenci Kalmayacak
Boşaltılan Hastane Binası Bağımlıların Meskeni Oldu
Boşaltılan Hastane Binası Bağımlıların Meskeni Oldu