Siverekli öğrencilere Bakanlıktan Teşekkür Belgesi

Siverekli öğrencilere Bakanlıktan Teşekkür Belgesi

2. Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışmasına katılan, Siverek Karacadağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan materyal çalışması, Milli Eğitim Bakanlığından teşekkür belgesi aldı.

06 Nisan 2018 - 16:35

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2. Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışmasına katılan, Siverek Karacadağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan materyal çalışması, Milli Eğitim Bakanlığından teşekkür belgesi aldı.

Fikirler yarışsın engeller aşılsın yarışması için çocuk gelişim bölümü öğretmeni Mustafa Yoldaş gözetiminde öğrencileri tarafından hazırlanan Çarkıfelek (Fırfırık) adlı materyal, özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin sayılar, renkler, meyveler, hayvanlar ve mesleklerin tanıtımına yardımcı olacak şekilde hazırlanan materyal teşekkür belgesine layık görüldü.

Teşekkür belgesini Siverek Karacadağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan bir törenle, okul müdürü Abdullah Konak ve Çocuk gelişim bölümü öğretmeni Mustafa Yoldaş’a takdim eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

Yaptığı çalışma ile ilgili açıklamada bulunan öğretmen Mustafa Yoldaş, “Bu materyal sayesinde engelli bireyler başta olmak üzere eğitim ortamı da, çocukların bilişsel, fiziksel ve sosyal etkileşimleri doğrultusunda kullanılması amaçladık. Yardımcı düzeneğimiz bir büyük dairesel pano ve bu panoya bağlı 6 küçük pano hazırlanarak, büyük panoya sırasıyla takılarak çevrilmesi şeklinde oluşturduk” diye konuştu.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarihi Ankara mitinginde önemli açıklamalar
Tarihi Ankara mitinginde önemli açıklamalar
Oyuncakları gören küçük Mirza'nın mutluluğu izleyenleri duygulandırdı
Oyuncakları gören küçük Mirza'nın mutluluğu izleyenleri...