Siyasilerden ÜNİAK Standına Ziyaret

Siyasilerden ÜNİAK Standına Ziyaret

AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri, İl Başkanı ve Gençlik Kolları Harran Üniversitesi Üniak biriminin Üniversiteye hoşgeldin standını ziyaret etti.

21 Eylül 2018 - 10:37 - Güncelleme: 21 Eylül 2018 - 10:41

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli AK Parti Şanlıurfa Gençlik Kollarına bağlı Harran Üniversitesinin Üniak biriminin Üniversiteye hoşgeldin standını ziyaret etti.

AK Parti Şanlıurfa Gençlik Kolları Başkanı M. Salih Saraç konu ile ilgili yaptığı konuşmada; “Sayın Vekilim, Sayın İl Başkanım, Sayın Belediye Başkanım Üniak Standımızı ziyaret ettiler. Üniversitede yapmış olduğumuz faaliyetleri vekilimize, İl Başkanımıza, Belediye Başkanımıza söyledik. Üniak birimi Şanlıurfa’ya ilk kez gelen öğrencilerin problemlerını anlatacağı, özellikle de öğrencilerin en çok sıkıntı yaşadığı yurt bulma mevzusunda kendilerine yardımcı olunacağı bir birim.  Burada bununla birlikte üniversitenin çeşitli kulüplerine ve aktivitelerini kendilerini yazdırıyoruz. Bu şekilde çeşitli faaliyetlerimiz var. Azca önce söylediğim şeklinde vekilimiz, başkanlarımız bizleri ziyaret ettiler. Geldikleri için ben hepsine çok teşekkür ediyorum ayaklarına sağlık” dedi.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız; “Bugün Gençlik Kolları Başkanlığımıza bağlı Üniak birimimizin kampüse sefalar getirdin standını çok kıymetli vekilimiz Mehmet Ali Cevheri Bey, Karaköprü Belediye Başkanımız Metin Baydilli, Gençlik Kolları Başkanımız İl Yönetim Kurulu üyelerimizle birlikte ziyarette bulunduk. Ben kendilerine burada yapmış oldukları çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Üniversitemize kayıt yapan Urfa’ya ilk defa gelen genç kardeşlerimizi burada arkadaşlarımız karşılıyor. Gençlik Kolları ve Üniak onların sorunları için bu standı açtılar. Kendilerine her konuda destek ve yardımcı oluyorlar. Bu güzel çalışmalarından dolayı ben Gençlik Kolları Başkanımız ve Üniak birimimizi tebrik ediyorum. Bugün de ziyaretlerimizde bizi sadece bırakmayan çok kıymetli Vekilimize, Karaköprü Belediye Başkanımıza, İl Yönetim Kurulu üyelerimize ve Gençlik Kollarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli; “ Bugün Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali Cevheri, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanımız Sayın Bahattin Yıldız İl Yönetim Kurulu üyeleriyle beraber bizim AK Parti Gençlik Kollarımızın Üniak birimini ziyaret ettik. Üniversiteye yeni kaydolan öğrencilere burada müracaatlarıyla birlikte kendilerine yardımcı olabilmek adına seferberlik duyuruında bulunup bu mevzuda yardımcı ellerinden geleni yapıyorlar. Bu güzel davranışlarından dolayı öncelikle ben onları kutlama ediyorum. Bizlerde her zaman onların yanında olduğumuzu göstermek için bugün onları yerinde ziyaret edip bu mevzuda onları kutlama ettik. İnşallah bu çalışmayla beraber Şanlıurfa’ya ayak basan gençlik sahipsiz olmadığını görecek ve böylelikle her konuda AK Parti Gençlik Kollarının Üniak’ın onların yanında bulunduğunu gösterecektir. Ben bundan dolayı AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanımızı ve yönetim Kurulunu Üniak birimini kutluyorum” dedi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri; “Bugün kendi yuvamı senelerce emek verdiğim üniversitemi ziyaret etmek bununla birlikte İl Başkanımız, Karaköprü Belediye Başkanımız, Gençlik Kolları Başkanımız ve Üniversite Üniak Birim Başkanımızla beraber Üniak Birimimizin açmış olduğu standımızı ziyaret etmek için bir araya geldik. Bizlere eşlik ettiklerinden dolayı değerli başkanlarıma çok teşekkür ediyorum. Özellikle Üniversiteyi kazanan bir gencin yabancı bir ile giderken en çok kaygı etmiş olduğu husus acaba nasıl bir toplulukla karşılaşacağım? Nerede kalacağım? şeklinde endişeler taşımaktalar. Biz de üniversiteyi kazandığımızda bu endişeleri taşıdık. Ama gittiğimiz yerlerde bizi hoş bir halde karşılayan simaları bulunca yabancı bir yere gelmediğimizi aslen yuvamıza ve ailemize geldiğimizi gördük. Her öğrenci için bu çok önemlidir. Şu ana kadar çok ciddi manada kayıt yapmış Üniak Birimimiz. Öğrencilerimize yardımcı oluyorlar üniversitemizi tanıtırken aynı zamanda kalacak yer noktasında da ciddi mana da bu dostlarımıza destek sağlıyorlar. Ben Üniak Birimine çok teşekkür ediyorum. Harran Üniversitesini kazanan burada okumaya gelen öğrencilerimize hoş geldin dedikleri için onları yuvalarındaymış gibi karşıladıkları için bir kardeşlik ortamında ağırladıkları için ben onlara sonsuz teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

AK Parti Üniversiteler Başkanı (Üniak) Taha Bayar ise ziyaretle ilgili şu açıklamalara yer verdi; “ AK Parti Şanlıurfa İl Başkanımız Bahattin Yıldız, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Karaköprü Belediye Başkanımız Metin Baydilli Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsünde yer edinen Üniak standımızı ziyaret ettiler. AK Parti Şanlıurfa İl Başkanımız bu güne kadar bizlere her mevzuda desteklerini esirgemedi. Başta şahsım olmak üzere tüm ekibim adına kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Ziyaretlerinden dolayı İl Başkanıma, Milletvekilimize ve çok değerli başkanlarıma bizleri bugün yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu