Sokak Hayvanlarına Şefkat Eli

Sokak Hayvanlarına Şefkat Eli

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediyesi tarafından ilçenin farklı noktalarına konulan kedi barınakları ile artık sokak kedileri huzurlu bir ortamda yaşayacak.

04 Ocak 2018 - 14:42

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediyesi tarafından ilçenin farklı noktalarına konulan kedi barınakları ile artık sokak kedileri huzurlu bir ortamda yaşayacak. Şanlıurfa Ceylanpınar Belediyesi ile Orman ve Su işleri Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi ve hayvansever STK'ların ortak çalışmasıyla Ceylanpınar'ın farklı noktalarına kedi barınakları konuldu. Şanlıurfa Valiliği İl hayvan kurulu toplantısında alınan karar çerçevesinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Daşkıran, belediye olarak hayvanların korunması amacıyla farklı çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Bu kapsamda il hayvan kurulu toplantısına katıldıklarını aktaran Daşkıran alınan karalar çerçevesinde ilçenin farklı noktalarına kedi evleri koyduklarını ifade etti. Yine alınan kararlar doğrultusunda geçici hayvan rehabilitasyon merkezi açacaklarını kaydeden Daşkıran, "Kepezin arkasında hayvanların küpeleme ve kısırlaştırma çalışmaları için geçici hayvan barınağı oluşturacağız. Hayvanlarımızı koruma adına büyük şehirden beslenme odaklarıyla ilgili destek verileceği sözü verilmişti. Bugünde bu işin ilk adımı olarak kedi evlerimizi ilçemizin farklı noktalarına yerleştirdik. Her gün düzenle mamaları bırakılacak. Bakımları gerçekleştirilecek" dedi.

Aktivist Ayhan Demir de, İl hayvan kurulu toplantısında alınan karar gereği şehrin farklı noktalarına kedi evleri konulduğunu ifade ederek, "Belediyemiz ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde hayvanlarımıza rehabilite merkezi kuracağız. Hayvanları bundan sonra aşılanıp kısırlaştırıldıktan sonra alındıkları noktaları bırakılacaklar. Orman su işlerinin bizlere tahsis ettiği çipli küpeler var. Bu hayvanların takibi açısından da iyi olacak. Hayvanların başına bir iş geldiğinde biz hayvanların yerlerini küpelerden tespit etmiş olacağız. Vatandaşlarımızdan da ricamız hayvanlarımıza sahip çıksınlar. Mutlu şehirler için mutlu hayvanlar olması gerekiyor" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Herkesi İlgilendiren Kanun Yürürlüğe Girdi
Herkesi İlgilendiren Kanun Yürürlüğe Girdi
Şanlıurfaspor Menemen'i Mağlup Etti
Şanlıurfaspor Menemen'i Mağlup Etti