Sporun Ekonomiye Katkısı MÜSİAD’da Ele Alındı

Sporun Ekonomiye Katkısı MÜSİAD’da Ele Alındı

İzmir'de Düzenlenen.100. Genel İdare Kurulu (GİK) Toplantısı Spor Endüstrisi ve Ekonomiye Katkısı toplantısına MÜSİAD Şanlıurfa Şubesi adına Şube Başkanı Av.Mahmut Saatçı katıldı.

27 Eylül 2018 - 16:06

İzmir'de Düzenlenen.100. Genel İdare Kurulu (GİK) Toplantısı Spor Endüstrisi ve Ekonomiye Katkısı toplantısına MÜSİAD Şanlıurfa Şubesi adına  Şube Başkanı Av.Mahmut Saatçı katıldı.

MÜSİAD 100. Genel İdare Kurulu,Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Mehmet Kasapoğlu ve Dünya ETNOSPOR Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’ın katılımlarıyla İzmir’de düzenlendi.Toplantıya; MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan,Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu,Dünya ETNOSPOR Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan,MÜSİAD Kurucu Başkanı ve Türkiye Kayak Federasyonu Eski Başkanı Erol Yarar,AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü,MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri,Şube Başkanları ve MÜSİAD üyeleri yanında MÜSİAD Şanlıurfa'yı temsilen MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Av.Mahmut Saatçı,Üye İlişkileri Komisyon Başkanı Ömer Faruk Cüvelek,Sektör Kurulları Komisyon Başkanı Reşat Özbek ve Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Yetkin ile Genç MÜSİAD Başkanı Osman Yetkin de katılım sağladı.

100.Genel İdare Kurulu eş zamanlı başkanlar toplantısının ardından sona erdi.100.Genel İdare Kurulu programı sonrası değerlendirmede bulunan MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Av.Mahmut Saatçı; Sporun mikro ve makro ölçekte ekonomiye sağladığı katkının yeniden değerlendirilmesi gerekmektedir. Çünkü sporun endüstriyel önemi bulunmaktadır. Mikro anlamda bir şehrin makro anlamda da Ülkemizin ekonomik anlamda kazanımları çok büyük olacaktır. Sadece ekonomik değerler açısından değil milli ve manevi kültür mirasımızın korunması yönünden de toplumsal görevimizin yerine getirilmesinde öncü olacaktır. Bu nedenle maddi ve manevi değerlere sahip spor alanına daha fazla yatırım yapılması elzemdir.  Genel İdare Kurulumuzun çalışması bu kapsamda çok verimli olmuştur. Şanlıurfa’mızda konuya ilişkin tüm kişi ve kuruluşlarla MÜSİAD Şanlıurfa olarak iş birliğine hazır olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz." dedi.

2018/09/2018-09-27-16-10-37.jpg
2018/09/2018-09-27-16-10-38.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x