Star Gazetesi Yazarları Urfalılar İle Buluştu-Videolu Haber

Star Gazetesi Yazarları Urfalılar İle Buluştu-Videolu Haber

Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Gazeteci Yazar Ahmet Kekeç, Gazeteci Yazar Sibel Eraslan, Gazeteci Yazar Resul Tosun ve Gazeteci Yazar Ersoy Dede,Şanlıurfalılar ile buluştu.

28 Mart 2018 - 17:59 - Güncelleme: 28 Mart 2018 - 18:03

Ulusal medya yazarları tarafından gerçekleştirilen 'Star Şehir Buluşmaları' kapsamında Şanlıurfa'da düzenlenen 'Zeytin Dalı Harekâtı ve Bölgeye Etkisi' programına katılan Başkan Nihat Çiftçi, "Zeytindalı Harekatının başarılı olması, bölgemize bahar havası kazandırmıştır" dedi.

Özel bir otelde gerçekleştirilen buluşmalara konuşmacı olarak katılan Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Gazeteci Yazar Ahmet Kekeç, Gazeteci Yazar Sibel Eraslan, Gazeteci Yazar Resul Tosun ve Gazeteci Yazar Ersoy Dede, Şanlıurfa'nın jeopolitik yapısını ve bölgenin nabzını gerçekleştirdiği konferansta değerlendirdiler. Düzenlenen programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Nihat Çiftçi, Programın şehrimize önemli katkıları olacağına değinerek, Zeytindalı harekatının başarılı olması ile bölgede bahar havasının yaşandığını belirtti.

Hükümetin Şanlıurfa'ya verdiği önemi belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Vatandaşlarımıza ne yapsak azdır. Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek için elimizden gelen bütün özveriyle çalışıyoruz" dedi.Konuşmasında Başkan Nihat Çiftçi, "Türkiye’nin dört bir yanında; köprülü kavşaklar, otobanlar, hava alanları, hastaneler ve eğitim kurumları arsındaki gelişmişlik farkını ortadan kaldırabilmek için Ak Belediyelerin devreye girmesi ile 2004 yılından sonra yeni şehirler imar edildi.  Kendini özgürlüklere vermiş, bölgede insanımız ne istiyorsa o şekilde çalışan bir kadro. Tüm hukuki haklar güvence altına alınan güzel bir ortam.  2011 yılında yanı başımızda Suriye’de başlamış olan savaş ortamından gelen 524 bin misafire ev sahipliği yapmış Şanlıurfa, ister istemez yanı başındaki bu hadiseden etkileniyor. Fırat kalkanı harekâtının başlaması ile umutlanan bir şehir umutlanan bir bölge, umutlanan insanlar ve nihai olarak zeytin dalı operasyonu ile artık sınırlarını terörden temizleyecek bir irade ve halkın refah, huzuru ve kalkınması için dimdik duran bir anlayış devreye girdi.  2010 yılında 800 bin olan turist sayımız 2015 yılında 500 bin kadar düşüyor 2017 yılında ise bu sayı 850 bin kadar yükseliyor ve 2018 yılında 1 milyon turist bekliyoruz. Bu durum kahraman ordumuzun ve Başkomutanımızın emir ve talimatları harekâtın ne kadar başarılı olduğunu ve bölgede nasıl bir bahar havası yaşattığını net bir şekilde gösteriyor" şeklinde konuştu.

Star Şehir Buluşmaları programının Şanlıurfa’da gerçekleştirdiği için Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin,"Güneydoğuyu ve doğuyu, ısrarla ayrıştırmaya çalıştıkları bu bölgeyi ve buradaki insanlarımızın batıda yaşayan kardeşlerimizle daha yakın ve sıkı bir ilişki içerisine girmelerini temin eder. Birlik ve beraberliği daha güçlü şekilde kurarsak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin önünde hiçbir engelin olmayacağını ifade etmek lazım” dedi.

Öte yandan programa Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Şanlıurfa Protokolü ile çok sayıda vatandaş katıldı.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarihi Ankara mitinginde önemli açıklamalar
Tarihi Ankara mitinginde önemli açıklamalar
Oyuncakları gören küçük Mirza'nın mutluluğu izleyenleri duygulandırdı
Oyuncakları gören küçük Mirza'nın mutluluğu izleyenleri...