Stokçu, Facebook’u Mesken Tuttu

Stokçu, Facebook'u Mesken Tuttu

Normal şartlarda tonu 1.000-1.500 TL arasında olan soğan internet üzerinden 3 bin TL fiyatla satışa sunuluyor.

22 Kasım 2018 - 10:41 - Güncelleme: 22 Kasım 2018 - 10:46

Normal şartlarda tonu 1.000-1.500 TL arasında olan soğan internet üzerinden 3 bin TL fiyatla satışa sunuluyor.Son günlerde fiyatının yükselmesi ve stokçuluk iddialarıyla gündeme gelen soğanda yeni oyunlar ortaya çıkmaya başladı. Küf hastalığını bahane edip fiyat arttıran stokçular, soğanı hallere vermek yerine sosyal medya üzerinden iki katı fiyatla satışa çıkardı.

Facebook'ta ilan veren satıcılar iletişim numaralarını paylaşarak alıcıların kendileriyle irtibat kurmasını sağlıyor, ardından fiyatta anlaşılırsa soğanın nakliyesi de yapılıyor. İnternet üzerinden satılan soğanın fiyatı da katlanıyor. Normal şartlarda tonu 1.000 - 1.500 TL arasında olan soğan internet üzerinden 3 bin TL'ye kadar satılıyor.

Sadece Facebook üzerinde 20'nin üzerinde satış ilan bulunuyor. Kiloyla satan da var, 70 ton satan da. Toplamda ise 200 bin ton soğan satışa sunuluyor. İnternet üzerinden satışların en çok yapıldığı yerler ise son günlerde stokçuluk iddialarıyla gündeme gelen Ankara'nın Polatlı ilçesi ve Çorum. Türkiye'de soğanın yüzde 70'i bu iki bölgede üretiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu