Suriyeli Aydınlar Yeşilay’da

Suriyeli Aydınlar Yeşilay'da

Yeşilay Şanlıurfa Şubesi Dış İlişkiler Komisyonu tarafından Şanlıurfa'da yaşayan Suriyeli 30 Aydın vatandaşla bağımlılıklarla mücadele konusunda neler yapacaklarını konuştular.

23 Ekim 2018 - 09:14

Yeşilay Şanlıurfa Şubesi Dış İlişkiler Komisyonu tarafından Şanlıurfa'da yaşayan Suriyeli 30 Aydın vatandaşla Şubede bir araya gelerek bağımlılıklarla mücadele konusunda neler yapacaklarını konuştular.

Şube Dış İlişkiler Komisyon Başkanı Hüseyin Kara, Urfa'da farklı ülkelerde yaşayan vatandaşlarla bağımlıklarla mücadele konusunda beraber çalışmak için geniş kitleye bir toplantı düzenlediklerini söyleyerek Şube Başkanı Muharrem Çelik’ in verdiği destek ve imkanlardan dolayı kendisine teşekkür etti.

Kara, amacımız Urfa'da yaşayan Suriyeli savaş mağduru ailelerin çocuklarının bağımlıklardan korumak için Yeşilay'ın çalışmalarını onlara anlatmaktır, dedi. Şube Başkanı Muharrem Çelik de kitleye hitap ederek Yeşilay'ın bağımlılıkla mücadele konusunda din, dil, ırk ayrımı tanımaksızın insan olan herkese hizmet ettiğini söyledi. Çelik, bu anlamda öncelikle kendimizin, çocuklarımıza örnek olmamız gerekir diyerek sigara, nargile, bilinçli teknoloji kullanımı konusunda da geniş geniş bilgi verdi. Daha sonra gelen misafirler de neler yapmak istediklerini beraber neler yapabilecekleri konusunda fikir verdiler. Aylık olarak genişletilmiş Suriyelilerle toplantı kararı alındı. Toplantı esnasında katılımcılara Yeşilay ürünleri de hediye edildi.

Bu haber 538 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karaköprü'de Alt Yapı Seçmeleri Gerçekleşti
Karaköprü'de Alt Yapı Seçmeleri Gerçekleşti
Gişioğlu Ailesinin Acı Günü
Gişioğlu Ailesinin Acı Günü