Suriyeli Yetim çoçuklara bayram etkinliği

Suriyeli Yetim çoçuklara bayram etkinliği

İHH İnsani Yardım Vakfı, Şanlıurfa'da Suriye'de yetim kalan çocuklarla yönelik olarak kurban bayramı etkinliği düzenlendi.

01 Eylül 2017 - 14:45

İHH İnsani Yardım Vakfı, olayların başladığı ilk günden itibaren Kilis, Hatay, Şanlıurfa gibi sınır illerinde, savaşta babalarını kaybeden çocuklara yönelik birçok proje hazırlayarak onları yalnız bırakmıyarak Suriye'de yetim kalan çocuklarla yönelik olarak kurban bayramı etkinliği düzenlendi.

Kilis'in karşısında bulunan Suriye'nin Halep kentine bağlı Azez'de yetimhanedeki çocuklarla bayram eğlencesi programı düzenlendi. Suriye'de 6 yıldır devam eden savaştan en çok etkilenenler çocuklar ve kadınlar oldu. Savaşta babalarını kaybeden çocuklar, yaşamlarını Türkiye ve Suriye'deki yetimhanelerde sürdürüyor. İHH İnsani Yardım Vakfı, olayların başladığı ilk günden itibaren Kilis, Hatay, Şanlıurfa gibi sınır illerinde, savaşta babalarını kaybeden çocuklara yönelik birçok proje hazırlayarak onları yalnız bırakmıyor.

Bu bayramda da öksüz çocuklarla birlikte olduklarını ifade eden İHH Kilis Basın Sorumlusu Yakup Alaca, "Bizler bayramımızı yetim çocuklarla birlikte geçirdiğimiz zaman daha mutlu ve huzurlu hissediyoruz. Bu tür organizasyonları yaparak çocukların bayramı bir nebze olsa da mutlu geçirmelerini amaçlıyoruz. Bu hayırlı işte emeği olan herkesten Allah razı olsun. Buradan tüm İslam alemin Kurban Bayramı mübarek olsun" dedi.

Yetimler doyasıya eğlendi

Programa Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan çocuklar, daha sonra tiyatro gösteriminde bulunarak, halk oyunları ve basketbol oynadılar. Yetimlerin 6 aylık ihtiyacını karşılayacak miktarda nakti para desteğinde bulunuldu. Ayrıca programın sonunda elbise ve oyuncak dağıtımı gerçekleştirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yılanın ısırdığı kadın hayatını kaybetti
Yılanın ısırdığı kadın hayatını kaybetti
Karaköprü Belediyespor'da Mustafa Aslan dönemi
Karaköprü Belediyespor'da Mustafa Aslan dönemi