Suriyeliler için çamaşırhane kuruluyor
Reklam
Reklam

Suriyeliler için çamaşırhane kuruluyor

Şanlıurfa Akçakale’de çamaşırhane kuruluyor Başkan Abdülhakim Ayhan: “Temizlik beslenme kadar önemli bir ihtiyaçtır.Dedi

06 Kasım 2017 - 15:33 - Güncelleme: 06 Kasım 2017 - 15:53

Şanlıurfa Akçakale’de çamaşırhane kuruluyor Başkan Abdülhakim Ayhan: “Temizlik beslenme kadar önemli bir ihtiyaçtır.Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde, dar gelirli vatandaşlar ile ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeliler’in faydalanacağı, çalışmaları geçtiğimiz günlerde başlayan çamaşır yıkama merkezi açılacak.

Şanlıurfa Akçakale Belediyesi’nin Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü (IOM)-UN Migration Agency ile birlikte yürüttüğü ortak çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Akçakale Belediyesi Kültür Merkezi’nde artık dar gelirliler ile Suriyeli sığınmacılar, kirli çamaşırlarını kolaylıkla yıkayıp kurutabilecek.

12 adet çamaşır makinesi, 4 adet kurutma makinesi ve ütü ile ütü masa’larının bulunduğu çamaşırhaneden faydalanacakların konforu da düşünüldü. Televizyon  ve klimanın da bulunduğu merkezden faydalanacak vatandaşlar, çamaşırları yıkanırken dinlenme imkanı da bulabilecekler.

Şanlıurfa Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, barınma, temizlik ve beslenmenin insanların en doğal ihtiyaçları olduğunu belirterek, “Bu kapsamda yağışlı kış günlerinin de gelişini dikkate alarak, dar gelirli vatandaşlarımız ve Suriyeli kardeşlerimizin çamaşır yıkama ve kurutma sorununa çözüm getirdik” dedi.

Ayhan, Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü ile ortak bir çalışma sonucu hayata geçirecekleri merkezin, vatandaşların konforu da düşünülerek hazırlandığını bildirdi.

“Temizlik imandan gelir” sözünü hatırlatan Ayhan, dinimizce de temizliğin önemine dikkati çekerek, çamaşırhanenin tüm Suriyeli konuklara ve dar gelirli vatandaşlara hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Başkan Ayhan, çamaşırhaneden ihtiyaç duyan herkesin ücretsiz faydalanacağını, IOM’ in ilçemize yaptığı katkılardan dolayı memnuniyetlerini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • salih
    2 ay önce
    yapacağınız çamaşırhane ancak bu olur.her yerde profesyonel çamaşırhane kurulurken bizde evlerde kullanılan çamaşırhaneye para verip, servis garantisi olmadan kullandırırız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İyi Parti Şanlıurfa İl Başkanı Belli Oldu
İyi Parti Şanlıurfa İl Başkanı Belli Oldu
Kırpaç ve Yıldırım Ailesinin Mutlu Günü
Kırpaç ve Yıldırım Ailesinin Mutlu Günü