Suriyeliler Türkçe Yeterlilik Sınavı Girecek

Suriyeliler Türkçe Yeterlilik Sınavı Girecek

Şanlıurfa'da Bulunan Suriyeli çocuklar 21 Nisan’da Türkçe Yeterlilik Sınavına katılacak.Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Doğan Yüksel sınavın ilimiz adına önem arz ettiğini ifade etti

27 Şubat 2018 - 22:24

Suriyeli çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PİCTES) kapsamında Türk okullarında ve geçici eğitim merkezlerinde eğitim gören Suriyeli öğrencilere yönelik 21 Nisan’da yapılacak olan Türkçe Yeterlilik Sınavı (TYT) öncesi Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Doğan Yüksel başkanlığında PİCTES Ölçme ve Değerlendirme Birim Koordinatörü Ayşegül Tekeli, İlçe Şube Müdürleri ve İl Koordinasyon Ekip Üyeleriyle TYS pilot uygulama sınavı ve 21 Nisan’da yapılacak sınav ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Doğan Yüksel sınavın ilimiz adına önem arz ettiğini sınava katılımın sağlanması hususunda adımların atılması gerektiğini iletti. PİCTES Ölçme ve Değerlendirme Birim Koordinatörü Ayşegül Tekeli’de sınavda uygulanması gerekenlerle ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

Proje merkez tarafından ilimizde pilot okul olarak seçilen Ceylanpınar Konaklama Tesisleri Geçici Eğitim Merkezinde pilot uygulama sınavı yapıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan Adayları Açıklandı
AK Parti Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan Adayları Açıklandı
Şanlıurfa Zabıtasından Örnek Davranış
Şanlıurfa Zabıtasından Örnek Davranış