Suruç Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni Düzenledi

Suruç Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni Düzenledi

Harran Üniversitesi Suruç Meslek Yüksekokulu, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı mezuniyet törenini gerçekleştirdi.

10 Mayıs 2018 - 15:40

Harran Üniversitesi Suruç Meslek Yüksekokulu, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı mezuniyet törenini gerçekleştirdi.Osmanbey Kampüsü Merkezi Kafeterya Mavi Salonda düzenlenen mezuniyet törenine; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bürhan Akpunar, Suruç Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Reşat Dikme, öğretim elemanları, öğrenciler ve velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende konuşan Suruç Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Reşat Dikme, “Bugün çeyrek asırlık bir üniversite ve yüksekokulun genç, dinamik ve istisna mezunlarını veriyoruz. Sizler geleceğinizi dizayn etmek üzere üniversite kapısından içeri girdiniz, çok çalıştınız; bu mezuniyeti hak ettiniz, sizleri kutluyorum. Sizlere şimdiden yapacağınız bütün güzellikler, erişeceğiniz bütün başarılar için Harran Üniversitesinin bir mensubu olarak teşekkür ediyorum” dedi.

En Kutsal İş Başkasına Muhtaç Olmamaktır!

Daha sonra kürsüye çıkan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bürhan Akpunar, “Birçoğunuz öğretim hayatı belki burada sona erecek, belki birçoğunuz da dikey geçiş sınavıyla eğitime devam edecek, hangisi olursa olsun, hayatın artık gerçekleriyle yüzleşmenin zamanı geldiğini sizlerde biliyorsunuzdur. Bir taraftan okulu bitirmenin burukluğu, bir taraftan da belirsizliklerle dolu yeni bir hayata başlayacaksınız. Bundan sonra hangi işi yaparsanız yapın ama o işi en iyi şekilde yapın. En kutsal iş başkasına muhtaç olmamaktır. En mübarek meşkale helalinden kazanmaktır. Size düşen ailelerinizin ve hocalarınızın hakkını ödeyerek, bir şekilde helalinde kazanmaktır. Bundan sonraki hayatınızda da okulunuzdan ve hocalarınızdan iletişimizi koparmamanızı istiyorum. Çünkü sizlerin başarıları okulunuzu ve hocalarınızı yüceltecektir. Sizleri tebrik eder, yeni hayatınızda sizlere başarılar dilerim” diye konuştu.Dereceye giren öğrencilere plaket takdiminin ardından mezuniyet töreni, kep atma merasimiyle son buldu.

2018/05/2018-05-10-15-42-36.jpg
2018/05/2018-05-10-15-42-36_1.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'nın İki İlçesi İçme Suyuna Kavuşacak
Şanlıurfa'nın İki İlçesi İçme Suyuna Kavuşacak
Yeni Hayvan Pazarında Hummalı Çalışma
Yeni Hayvan Pazarında Hummalı Çalışma