Suruç MYO Kütüphane Oluşturuyor

Suruç MYO Kütüphane Oluşturuyor

Harran Üniversitesi Suruç Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı öğrencileri Öğr. Gör. Dilek Küp ile birlikte kütüphane oluşturmak amacıyla bir proje hazırladılar.

28 Kasım 2017 - 10:05

Harran Üniversitesi Suruç Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı 2. sınıf öğrencileri, Bölüm Başkanları Öğr. Gör. Dilek Küp ile birlikte uygulama dersleri kapsamında okullarında kütüphane oluşturmak amacıyla bir proje hazırladılar.

TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) işbirliği ile hazırlanan bu projeye destek toplamak isteyen öğrenciler, seslerini duyurmak için Suruç FM’in canlı yayın programına katıldılar. Suruç MYO projesine ilk destek TÜGVA’dan geldi. TÜGVA 300 kitap bağışladı.

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı programı öğrencileri “Kitaplar, dünyaya açılan kapıların anahtarlarıdır. Gelin bu kapıları birlikte açalım” sloganıyla projelerine destek bekliyorlar.

Kitapsız yaşamak kör, sağır, dilsiz yaşamak gibidir. Öğrencilere araştırma yapabilecekleri ve kitap okuyabilecekleri güzel bir kütüphane ortamı sağlayabilmek için özelde Suruç, Şanlıurfa ve diğer ilçelerden, genelde tüm Türkiye’den destek bekliyoruz. Victor Hugo’nun dediği gibi “Kütüphane yapmak tapınak yapmak kadar kutsaldır” o halde bu kutsal görev için hepinizden kitap bağışı bekliyoruz.

Kitap bağışında bulunmak isteyenler için irtibat telefon numarası: 04143183234 (Suruç MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dilek Küp)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfa'da Aşiret Lideri 24’üncü Çocuğunu Evlendirdi
Urfa'da Aşiret Lideri 24’üncü Çocuğunu Evlendirdi
Urfa'daki Kazada Büyük Faciadan Dönüldü
Urfa'daki Kazada Büyük Faciadan Dönüldü