Suruç ve Akçakale Çiftçisine Müjdeli Haber

Suruç ve Akçakale Çiftçisine Müjdeli Haber

Suruç ve Akçakale Çiftçisinin Beklediği Haber Devlet Su İşleri GAP 15.Bölgeden Geldi.Suruç ve Akçakale'ye 28.03.2018 Çarşamba günü beklenen su bırakılacak

27 Mart 2018 - 17:57 - Güncelleme: 27 Mart 2018 - 18:34

Suruç ve Akçakale Çiftçisinin Beklediği Haber Devlet Su İşleri GAP 15.Bölgeden Geldi.Şanlıurfa Harran Ovası-Mardin Ceylanpınar ovalarına sulama suyunun bırakılmasından sonra Suruç ve Akçakale’ye su bırakılmamasından dolayı Şanlıurfalı Çiftçiler Tepkiler göstermişti.Devlet Su İşleri GAP 15.Bölgeden yapılan açıklamada, Suruç Ovası Pompaj Sulamasına 28.03.2018 Çarşamba günü beklenen su bırakılacaktır. Çiftçilerimize bereket olsun. Çiftçilerimizin mutlaka yağmurlama damlama sistemleri kullanarak su tasarrufu sağlamaları, çiftçi sözleşme ve beyannamelerini Dsi ye teslim etmeleri gerekmektedir.

Suruçlu çiftçilerimizin 2015 ve 2016 yılı borçlarını ödemeleri ileride mağduriyet yaşamamaları için oldukça önem arz etmektedir. Suruç pompaj sulamasından faydalanan tüm çiftçilerimize ilanen duyurulur. İfadelerine Yer verildi.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kızını 8 yıl Önce Öldüren Baba Yakalandı
Kızını 8 yıl Önce Öldüren Baba Yakalandı
CHP Şanlıurfa'daki 6 İlçedeki Belediye Başkan Adayını Açıkladı
CHP Şanlıurfa'daki 6 İlçedeki Belediye Başkan Adayını...